Lekcja przyrody z Danielem Urbaniakiem (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
156 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
118 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 78 | 156 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 59 | 118 %
26.02.2020, 14:52 | czytano: 4555

Lekcja przyrody z Danielem Urbaniakiem (zdjęcia)

NOWY TARG. Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził lokalny przyrodnik Daniel Urbaniak, kojarzony przede wszystkim z sowami. Uczniowie mogli posłuchać historii nie tylko o latających drapieżnikach, ale również o sarnach, borsukach, wilkach, czy niedźwiedziach. Co ciekawe - lekcję tę wylicytowano na aukcji.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
W połowie grudnia Podhale obiegła informacja, że mały Daniel z Leśnicy potrzebuje pomocy. Od kilku lat chłopak zmaga się z ciężką chorobą - neuroblastomą, nowotworem złośliwym. Jedną z szans na powrót do zdrowia dla chłopca jest bardzo kosztowna, nowatorska terapia prowadzona w Barcelonie. Na całym Podhalu zapanowała pełna mobilizacja, ludzie dobrej woli organizowali przeróżne akcje i zbiórki pieniędzy na wylot Danielka do Hiszpanii.

Na jednym z portali społecznościowych przyrodnik Daniel Urbaniak zamieścił wpis „Na licytację (dla Daniela z Leśnicy) przekazuję super, lekcję przyrody. Przyjadę do szkoły, klasy czy przedszkola. Prelekcja, dwieście do trzystu zdjęć połączonych z opowieścią o zwierzakach zamieszkujących Podhale, Spisz i Orawie. Zabieram ze sobą sprzęt fotograficzny, najprawdziwszą czatownię, stroje maskujące i wszystko co zabieram ze sobą do lasu.”

Do licytacji włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Dzięki ofiarności znajomych, przyjaciół szkoły oraz rodziców uczniów w ciągu 2 dni udało się uzbierać i wpłacić na pomoc Danielkowi kwotę 2 350 zł.

Kilka dni temu nowotarski przyrodnik Daniel Urbaniak odwiedził szkołę i przeprowadził lekcje. Dzieci z zapartym tchem i zaciekawieniem przez 1,5 godziny słuchały opowieści i przygód przyjaciela sów oraz podziwiały jego niesamowite zdjęcia i poznawały tajniki fotografowania przyrody.

Uczniowie mogli posłuchać historii o sowach, sarnach, borsukach, wilkach, niedźwiedziach i innych zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Żadne z dzieci nie pomyli już łani z sarną, czy jelenia z koziołkiem. To była niezwykła lekcja przyrody. Lekcja, która pokazała też, że ludzi dobrej woli wokół nas jest dużo oraz, że warto zrobić coś dla drugiego człowieka.

12-letni Daniel z Leśnicy od dwóch miesięcy przebywa w Hiszpanii na terapii, która uratuje jego życie.

Joanna Sięka, zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ewa12:46, 28 lutego 2020
Tacy ludzie powinni być doceniani w Polsce!!! Wiedza i pasja!! Super!!
Przyroda Polski17:56, 26 lutego 2020
Właśnie taką wiedzą trzeba dzieci zainteresować.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas