Czwartek, 16 lipiec 2020, Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Szczawnica i okolice
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.02.2020, 16:29 | czytano: 2292

"Czekając na wiatr" - wystawa będąca przestrogą (zdjęcia)

zdj. UMWM

KRAKÓW. „Dama z gronostajem” w maseczce antysmogowej, napis „Smog zabija” ułożony z tysięcy brakujących w tłumie postaci, zdjecia małopolskich miast i wsi, pogrążonych w gęstych oparach. W galerii Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY otwarta została wystawa pt. „Czekając na wiatr”. Wśród prac jest zdjęcie naszego redakcyjnego kolegi Michała Adamowskiego.

Patronat honorowy nad ekspozycją sprawuje wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz. Wystawę można oglądać do 12 marca 2020.

- Również poprzez sztukę możemy zwracać uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza, edukować a czasem dotrzeć do sumień poprzez wrażliwość artystów - mówił podczas wernisażu wystawy wicemarszałek Urynowicz.

Na ekspozycję składają się prace blisko 30 twórców. To m.in. prezentacje multimedialne, grafiki, obrazy, mikro- i makrofotografie, a nawet pluszowe modele szkodliwych substancji z powietrza, którym oddychamy w Małopolsce. Wśród autorów znaleźli się m.in. Agnieszka Jakóbik, Alicja Sobiepańska, Jolanta Adamiec czy Michał Adamowski. Do wystawy przyczynili się także wybitni specjaliści w zakresie badań zanieczyszczeń powietrza: prof. Piotr Kleczkowski, prof. Wanda Wilczyńska-Michalik i prof. Marek Michalik, dr Bartłomiej Pietras.

Organizatorem i kuratorem niezwykłej wystawy jest krakowski artysta dr Tomasz Wełna, od wielu lat zaangażowany w działania antysmogowe. Ekspozycji towarzyszy wydawnictwo, w którym znajdziemy informacje o wpływie smogu na zdrowie oraz teksty ludzi nauki, mediów, działaczy społecznych.

- Wszystkie osoby zaangażowane w akcję łączy jedno wspólne dążenie: aby już wkrótce w Małopolsce nie trzeba było więcej czekać na wiatr – mówi kurator wystawy dr Tomasz Wełna.

UMWM, opr,s/ zdj. UMWM
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zefirek17:56, 29 lutego 2020
To już zaczyna być nudne.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij