Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-0°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 88
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Zła
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.03.2020, 16:00 | czytano: 4321

Film o dawnej pracy ludzi i koni w lesie na Podhalu

Kadr z filmu

Na kanale Nasza Łopuszna na YouTube można obejrzeć nowy film nagrany w Łopusznej pt. „Jak drzewiej górole ścinali drzewo w lesie”.

Film przedstawia dawną, codzienną pracę ludzi i koni w lesie przy pozyskiwaniu drzewa, którą do dzisiaj trudnią się mieszkańcy Podhala. Zdjęcia do filmu został wykonane w marcu 2019 roku.

Pomysłodawcą nagrania filmu był prof. Marian Tischner, brat śp. ks. prof. Józefa Tischnera. Profesor był również pomysłodawcą Mistrzostw Podhala w Zrywce Drzewa, które organizuje od 17 lat Stadnina Koni w Łopusznej, a same Mistrzostwa są jedną z bardziej znanych imprez kulturalnych na Podhalu.W filmie wystąpili: Marian Kuchta, Marian Makowski, Stanisława Kuchta.
Film zrealizowany przez Studio Ratujmy Wspomnienia
Scenariusz i reżyseria: Jan Makowski
kamera i montaż: Konrad Makowski
muzyka: Andrzej Budz, Adam Dziadkowiec

Premiera filmu miała miejsce 19 września minionego roku w Dworze Tetmajerów w Łopusznej podczas promocji książki Szymona Bafii pt. „Konie na Skalnym Podhalu”. Temu wydarzeniu patronowało Podhale24.pl.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij