Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.03.2020, 18:20 | czytano: 3717

Na Słowację tylko w maseczkach zakrywających nos i usta

zdj. Podhale24

Słowacka Policja informuje, że na całym terytorium Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych zasłaniających nos i usta.

Osoby nieposiadające takich zabezpieczeń, nie zostaną wpuszczone na terytorium Słowacji.

Przypomnijmy - granice ze Słowacją zostały zamknięte. Aktualnie w Małopolsce ruch pieszych i pojazdów odbywa się jedynie przez jedyne czynne przejście graniczne w Chyżnem, na którym została przywrócona również kontrola graniczna.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Marucha18:30, 28 marca 2020
A gdzie jest wykaz sklepów sprzedających maseczki w Zakopanem ?
W aptece gdy zapytałem o maseczki, ekspedient tarzał się ze śmiechu, że od miesiąca brak.
Wojtek12:04, 28 marca 2020
Prośba,by Słowacy na drogach polskich zachowywali się godnie,tak jak przykładnie jeżdżą w swoim kraju.
Mieszkanka07:58, 28 marca 2020
Powinni wszyscy nakazowo nosić maski!! Kara dla osoby,która wyjdzie bez maski poza teren, mieszkania, domu, ogrodu!!! Ludzie wstydzą się ubierać maski, kpią sobie z tego!Starsi ludzie nie widzą wroga (wirusa) i nie potrafią zrozumieć sytuacji, młodzież się wstydzi, ci co wrócili z Włoch (nie zabezpieczeni maską) robią szalone zakupy w sklepach budowlanych, robotnicy na drogach bez masek, wywożący śmieci są bez masek i tak roznosimy wirusy i będzie się to w czasie przeciągało, przeciągało itd.. Idzie wiosna, lato trzeba z tego szybko wyjść i cieszyć się życiem!!! Wszyscy muszą też wiedzieć o tym, że jednorazowe maski wyrzucamy a materiałowe trzeba codziennie prać w gorącej wodzie.
mieszkaniec20:54, 27 marca 2020
Tak się zastanawiam w Słowacji, Czechach, Włoszech, całej Azji ludzie masowo noszą maski, wręcz jest obowiązek ich noszenia, a u nas powtarza się jak mantrę, że zdrowi nie powinni nosić masek, czy takie zalecenia jak u nas nie wynikają z tego, że u nas masek brakuje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij