Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Zakopane i okolice
Rain
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
12°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
18°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 41
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 40
Rain
12°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.04.2020, 12:33 | czytano: 4704

Mimo pandemii zajęcia na "Podhalańskiej" odbywają się normalnie. Prawie normalnie...

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa, pomimo epidemii koronawirusa, działa sprawnie. Zarówno w zakresie pracy administracyjnej, jak i dydaktycznej. W „Podhalance” p.o. rektora dr Halina Romualda Zięba położyła też duży nacisk na stworzenie i opracowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Na terenie uczelni działa specjalny sztab kryzysowy. Przy wejściu do uczelni są umieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Pracownicy mają obowiązek noszenia rękawiczek i maseczek ochronnych. Na bieżąco są dezynfekowane poręcze, klamki i wszelkie miejsca ogólnodostępne. Ta bariera ochronna jest niezbędna, choćby dlatego, że na uczelni pracują ludzie nie tylko z Podhala, ale i spoza. Niektórzy do pracy mają po kilkadziesiąt kilometrów.

Pracownicy pracują naprzemiennie, część zdalnie z własnych domów. Są wyznaczone harmonogramy pracy.

Podobnie jest z dydaktyką. Studenci z wykładowcami pracują on – line. Pomimo, że nie wychodzą z domów zajęcia przebiegają zgodnie z programem. Wykładowcy są zobowiązani do realizowania swego materiału. Początkowo porozumiewali się drogą elektroniczną, mailami. Teraz już od blisko dwóch tygodni działa własna platforma edukacyjna, czyli „portal e– ppuz”, przygotowana przez uczelnianych informatyków. Korzystają z niej studenci i wykładowcy. To na niej mają zajęcia. Na platformie widać kto i jak wykonał swą pracą i dotyczy to zarówno studentów, jak i wykładowców. To tu swe projekty umieszczają studenci wszystkich kierunków. Można np. podejrzeć filmiki przesłane przez studentów fizjoterapii, którzy w warunkach domowych ćwiczą techniki masażu na postawie przesłanych materiałów dydaktycznych, czy projekty studentów architektury.

Źródło: PPUZ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Bzdura ten artykuł15:47, 7 kwietnia 2020
Studenci proszą o podstawowe informacje, czy i kiedy bedzie powrót na uczelnię oraz jak zostaną przeprowadzone zaliczenia przedmiotów i semestru. A co z obronami?!
A o tym ze polowa wykładowców sie nie odezwała od miesiąca, to już wstyd wspominać.
xxx15:35, 7 kwietnia 2020
Jaka "uczelnia" taka działalność . Pchihiha
student_ppuz15:14, 7 kwietnia 2020
Wszystko świetnie zorganizowane, jako student mogę pochwalić że Podhalanka spisuje się na medal. Co prawda niektorzy wykładowcy przesadzają z ilością zadanego materiału, ale wszyscy się wyrabiamy i nie ma problemów. Kontakt jest nawet lepszy niż na uczelni, każdy może "obgadać" projekty indywidualnie.

Niestety nadal brak wiadomości na temat powrotu na uczelnie czy zaliczeń. Czekamy cierpliwie.

Życzę wszystkim dużo zdrowia!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij