Sobota, 08 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Zakopane i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
19°
Wiatr: 25.74 km/h Wilgotność: 64
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
21°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clouds
18°
Wiatr: 0.828 km/h Wilgotność: 83
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.04.2020, 12:17 | czytano: 3917

Gmina Nowy Targ rozpoczęła dystrybucję maseczek wśród mieszkańców

Fot. Szymon Pyzowski

Dziś maseczki rozdawane będą w Ludźmierzu, w piątek w Waksmundzie, w sobotę i niedzielę w kolejnych miejscowościach.

Maseczki otrzymają wszystkie osoby dorosłe ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Będą one wrzucane do skrzynek pocztowych.

Mieszkańców, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze w skrzynki pocztowe prosimy o wystawienie przed drzwi domu koszyka lub innego pojemnika na maseczki, tak by wolontariusze mogli je w sposób bezpieczny dostarczyć.

Otrzymane maseczki to maseczki bawełniane wielokrotnego użytku. Są one zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia odnośnie m.in. materiału, gramatury oraz wymiarów. Na opakowaniu znajduje się instrukcja użycia.

Zaleca się, by przed pierwszym użyciem je wyprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować. Podobnie należy postępować po każdym użyciu maseczki.

- Nasi lokalni przedsiębiorcy z terenu gminy pracują pełną parą i cały czas szyją maseczki dla mieszkańców, zakładamy że do wszystkich mieszkańców maseczki dotrą do końca przyszłego tygodnia - podkreśla wójt Jan Smarduch. - Bardzo serdecznie dziękujemy im za wsparcie naszych działań i błyskawiczne przestawienie produkcji na szycie maseczek ochronnych.

UG Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Mieszkaniec14:52, 16 kwietnia 2020
To w końcu dla każdego dorosłego czy jak pisano poprzednio dla każdego dorosłego pracującego?
do X14:41, 16 kwietnia 2020
Pożyjemy, zobaczymy.. Jako mieszkaniec gminy będę czuwał nad realizacją tego zadania. Dziś mamy 16.04. Podam datę kiedy maseczki dotarły i czy dotarły.
x12:36, 16 kwietnia 2020
W mieście chaos jak zawsze. Jednak da się inaczej!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij