Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Nowy Targ i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.04.2020, 12:02 | czytano: 1849

Telekonferencja z Chińczykami na temat koronawirusa w Małopolsce

Przedstawiciele małopolskich szpitali wzięli udział w telekonferencji z lekarzami i ekspertami z chińskiej prowincji Jiangsu - regionu partnerskiego Małopolski, gdzie nie występują już nowe zachorowania na COVID-19.

Głównym celem telekonferencji była wymiana doświadczeń w kwestii walki z koronawirusem. - W Polsce metody ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii są już zaawansowane. Podczas telekonferencji strona chińska wielokrotnie podkreślała znaczenie zasad bezpieczeństwa, które u nas już obowiązują, czyli noszenia masek i odpowiedniej higieny rąk, więc te nowe nawyki będą musiały zostać z nami na dłużej – wyjaśnia Dorota Sobczyk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Jednym z poruszonych tematów było również zastosowanie osocza ozdrowieńców w leczeniu osób chorych na COVID-19. - Chińczycy nie mają z tym wielkiego doświadczenia, ponieważ to rozwiązanie pojawiło się stosunkowo niedawno, kiedy oni właściwie przestali mieć problem z epidemią. Podają jednak rzeczywiście ciekawe dane. Mówią, że dochodzi do przełomowej poprawy u osób w krytycznym stanie. Ale uczciwie zaznaczają przy tym, że nie są w stanie stwierdzić ze stuprocentową pewnością, że to tylko i wyłącznie zasługa podanego osocza, a nie kumulacja wszystkich pozostałych metod leczenia, które są u tych pacjentów stosowane – zaznacza Dorota Sobczyk.

Telekonferencja została zorganizowana z inicjatywy Województwa Małopolskiego.

Źródło: UMWM, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij