Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Clouds
12°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Clouds
14°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Clear
18°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 30
Clouds
17°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.05.2020, 10:50 | czytano: 2400

PPUZ w Rankingu Wyższych Szkół Zawodowych 2019

W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2019 Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu znalazła się na wysokim, 8. miejscu.

Zestawienie uwzględnia wszystkie uczelnie zawodowe w Polsce. Ocenie podlegały następujące elementy: prestiż, preferencje pracodawców, ekonomiczne losy absolwentów, prowadzone kierunki studiów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, ocena parametryczna (suma ważonych ocen parametrycznych nadanych poszczególnym jednostkom uczelni przez MNiSW), rozwój kadry własnej, warunki kształcenia (dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych), innowacyjność (pozyskane środki z UE), studenci cudzoziemcy, nauczyciele akademiccy z zagranicy, wielokulturowość środowiska studenckiego, wymiana studencka (wyjazdy i przyjazdy).

Pełne wyniki i metodologia Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 dostępne są na stronie: http://ranking.perspektywy.pl/2019/ranking-pwsz

źródło: PPUZ w Nowym Targu
najnowsze informacje
komentarze
Była studentka15:37, 10 maja 2020
Ta uczelnia to dobry wstęp do dalszych studiów. PPUZ nie jest wielka, wszyscy się znają, człowiek uczy się samodzielności. Łatwo jest pluć na tę szkołę patrząc z perspektywy poprzedniego rektora, który nie miał nawet na tyle przyzwoitości żeby zrezygnować ze stanowiska po tym jak cały ten słowacki skandal ujrzał światło dzienne. Jednak ta uczelnia ma bardzo wiele do zaoferowania i, jako była studentka, nie mam co do tego wątpliwości. Na "Podhalance" coraz częściej organizowane są różne konferencje, uczelnia stale się rozwija, jest wielu bardzo interesujących wykładowców z Krakowa. Cieszmy się że mamy takie miejsce do rozwoju na Podhalu, bo kto chce znajdzie pracę w zawodzie po studiach na PPUZ. Prace!
Utopia09:42, 9 maja 2020
@PPUZ
Ciekawe skąd poniektórzy wykładowcy są? Chyba z Krakowa? Gdzie w mym komentarzu dyskusja o Krakowie?skąd Twoja opinia na temat Krakowa? czyżbyś tam studiowała /wał ?.a może znasz inne uczelnie i kadry? Człowieku nabierz więcej pokory i wiedzy A później się wypowiadaj i zakazuj innym komentarza. Bo orłem raczej nie zostaniesz. A to że zjeżdżają z całej Polski to się zastanów dlaczego? Może ciężko się dostać na tamtejsze uczelnie które rozkwitają wiele lat w ośrodkach miejskich gdzie nauka już dawno była obecna .Powiedz kto tutaj na uczelni ma osiągnięcia międzynarodowe? Kto prowadzi światowe konferencje naukowe? Jakim osiągnięcie na arenie międzynarodowym może się pochwalić uczelnia? Zbadała? Odkryła Coś? POZDRAWIAM
hi , hi ,ha07:23, 9 maja 2020
Jaka "uczelnia" takie miejsce i taki ranking. Hi,hi ,hi
...22:28, 8 maja 2020
Zgadzam się z @PPUZ, uczelnia na dobrym poziomie.

Ta wypowiedz nie obraża Janka, wiec Maryla nie przesadzaj. Chyba masz jakies omamy.
Maryla Mary21:19, 8 maja 2020
Do PPUZ. Nie wiem, na ile Janek ma, a na ile nie ma racji. Ale co do tego "plucia jadem", to zacznij od siebie wcielanie tej rady w życie. Bo po tym Twoim komentarzu nasuwa mi sie jedno powiedzenie: przyganiał kocioł garnkowi.
PPUZ16:57, 8 maja 2020
W odpowiedzi do @Janek
Myślę że plujesz jadem z zazdrości. Uczelnia rozwija się z roku a rok i ma świetną perspektywę. Z każdym rokiem przybywa studentów z całej Polski, świetnie zaplecze naukowe. Nie wiem ile jeszcze można powtarzać plotki, że kraków jest lepszą opcją, przecież tu na miejscu pracują dokładnie ci sami wykłądowcy. Nie masz żadnych argumentów by "pocisnąć" lepiej, to się nie wypowiadaj, wyjdzie Ci to nawet na zdrowie.
Mimo iż plucie jadem my jako Polacy mamy we krwi, warto czasem się zastanowić nad tym co piszemy i jak wyrażamy własne zdanie na forum publicznym.
Pozdrawiam Cie Janek,
studentka PPUZ
Piotr15:59, 8 maja 2020
Do Janek: Naucz się pisać.
Janek11:05, 8 maja 2020
DOBRY RANKING. jeszcze biorący rozwój kadry (sprawa rektora i jego habilitacje słowackiej A ile tam takich rozwiniętych to nic nie wiadomo ) A zatrudnienie późniejszych studentów to już rewelacja (Castorama, Orlen, biedronka, lewiatan itd -stanowiska prawie jako prezesi na kasach czy na obsłudze klienta razem wkładaniem towaru na półkę.) Podhalańska to naprawdę światową liga rozwoju zawodowego .masakra jak to można bzdurnymi rankingami namieszać w głowie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij