Poniedziałek, 28 wrzesień 2020, Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Szczawnica i okolice
Rain
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 90
Rain
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
14°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.06.2020, 11:16 | czytano: 709

Wyróżnienie dla "Lalkarzy"

Grupa teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic, działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, zdobyła wyróżnienie w 6. edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr organizowanego przez TVP.

Musical „Dopalaczom mówimy – NIE!” w ich wykonaniu został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału, w którym jury ogólnopolskie wyłoniło najlepsze spektakle w każdej z trzech kategorii. W finale znalazło się 14 grup teatralnych z całej Polski, a „Lalkarze” byli jedynym zespołem z Małopolski. VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

Spektakle oceniało jury w składzie: Ewa Konstancja Bułhak - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Zbigniew Dzięgiel - redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji, Katarzyna Grześków - kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A. i Elżbieta Wrotnowska-Gmyz - dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne nagroda główna powędrowała do Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl „Fryderyk”, a wyróżnienia otrzymali: Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy – NIE!” oraz spektakl Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij