Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
08.07.2020, 13:49 | czytano: 2543

II Watra Rogoźnicka (zdjęcia)

II Rogoźnicka Watra za nami. Po udanym zeszłorocznym starcie, wszyscy z wielkimi nadziejami oczekiwali na tegoroczne spotkanie. Niestety, nastała pandemia i złośliwy wirus, który miał zamiar pokrzyżować organizatorom plany. W końcu jednak musiał popuścić i z wielką radością wszyscy oczekiwali na spotkanie poetów.

Radość była ogromna, że dane było nam się spotkać w gościnnym Rogoźniku, podobne odczucia miał również organizator – sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek.

Widać było zadowolenie na jego twarzy, gdy zobaczył zeszłorocznych uczestników w komplecie i kilku nowych, a zacnych poetów, którzy do nas dołączyli w tym roku. Serdecznym powitaniom ( w maseczkach) nie było końca, a o 17-tej rozpoczęliśmy przedstawianie swojej twórczości. Każdy uczestnik przedstawiał dwa wiersze. Wielu z nas wzięło sobie do serca prośby Sołtysa i przygotowało wiersze o Rogoźniku.

Szybko i ciekawie mijał czas przy suto zastawionym stole. Pogoda również dopisała i późniejszym rozmowom przy tytułowej watrze nie było końca. Pełny księżyc nie mógł się nadziwić gwarowi rozmów, muzyce i skwierczeniu kiełbas opiekanych na ognisku.

Snuto plany, cieszono się upragnionym spotkaniem po wielu samotnych miesiącach. Panie z Koła Gospodyń nie chciały nas wypuścić, dopóki wszystko nie będzie zjedzone. Z przyjemnością pragnę odnotować obecność lokalnych osobistości zainteresowanych spotkaniem z radnym gminy Nowy Targ Panem Markiem Sprochem i księdzem proboszczem Andrzejem Bukalskim na czele. Dziękujemy i już zapraszamy za rok, może wtedy, już bez maseczek i ograniczeń zaprosimy na III Rogoźnicką Watrę jeszcze większą ilość poetów z Podhala oraz sympatyków spoza regionu.

Krzysztof Kokot

Cieszę się bardzo, że tylu wspaniałych gości 4 lipca do nas zawitało. Tylu poetów jeszcze w Rogoźniku nie było - dodaje sołtys Kazimierz Zubek.

W spotkaniu poetów uczestniczyli:

Leszek Cadet
Roman Dzioboń
Stanisław Jabłoński
Ada Jarosz
Krzysztof Kokot
Teresa Bachleda-Kominek
Wanda Szado-Kudasik
Adam Kwiatek
Renata Lipkowska
Anna Olesińska
Joanna Słodyczka
Małgorzata Szarlej
Izabela Wójcik
Beata Zalot
Teresa Zarycka
Wojciech Ornacki
Małgorzata Bobak Końcowa

- Dziękuje wszystkim za przybycie ! Dziękuje za przepiękne wiersze o Rogoźniku! - dodaje sołtys. - Dziękuje wszystkim którzy pomogli mi w zorganizowaniu tego spotkania poetyckiego a w szczególności Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Rogoźniku za przygotowanie przepysznych góralskich przysmaków. Dziękuje za pomoc Radzie Sołeckiej Wsi Rogoźnik oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Rogoźnik. Dziękuje Staroście nowotarskiemu Panu Krzysztofowi Faberowi za objęcie patronatem honorowym II Watry Rogoźnickiej a powiatowi nowotarskiemu za jej współfinansowanie.

Kazimierz Zubek, sołtys Rogoźnika
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij