Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.07.2020, 11:57 | czytano: 698

Czyste Tatry 2020: ruszyła rejestracja wolontariuszy

Już za miesiąc, w sobotę 22 sierpnia, odbędzie się dziewiąta edycja akcji Czyste Tatry. Na stronie internetowej wydarzenia ruszyła rejestracja wolontariuszy. W tym roku, ze względu sytuację, szlaki będzie sprzątać tylko 2,5ł tysiąca uczestników. W ostatnich latach ich liczba sięgała 7 tysięcy.

- Z wielką przyjemnością potwierdziliśmy niedawno, że dziewiąty finał Czystych Tatr odbędzie się 22 sierpnia. Teraz z jeszcze większą radością otwieramy rejestrację dla wolontariuszy. To właśnie oni są sercem i duchem projektu. Dzięki ich pracy, tatrzańskie szlaki lśnią czystością, a dzięki ich postawie, zmieniają się złe nawyki wielu Polaków. Szkoda, że w tym roku nie będziemy mogli sprzątać w taki licznym gronie, jak w ostatnich trzech latach, ale dla nas – organizatorów - najważniejsze jest bezpieczeństwo każdego uczestnika – powiedział prezes Stowarzyszenia Czysta Polska, Rafał Sonik.

W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację, wydarzenie zostało ograniczone do jednodniowego sprzątania Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszy etap rejestracji prowadzony jest online za pośrednictwem oficjalnej strony stowarzyszenia: https://czystapolska.org.pl/rejestracja/#. W ten sposób swój udział może zgłosić 1000 wolontariuszy. Kolejne 1500 osób będzie mogło zapisać się i odebrać pakiet startowy na jednym z siedmiu punktów mobilnych, zlokalizowanych przy wejściach na szlaki prowadzące do: Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki, Doliny Strążyskiej, Doliny Chochołowskiej, Kuźnic oraz w Punkcie Informacji Turystycznej pod Gubałówką. Punkty będą czynne w dniu akcji w godzinach 7:00 do 15:00.

Wszyscy, którzy są zainteresowani dołączeniem do kolejnej edycji wielkiego sprzątania powinni się pospieszyć, ponieważ tylko rejestracja internetowa daje pełną gwarancję uczestnictwa w tej edycji Czystych Tatr. Każdy Wolontariusz otrzyma pakiet zawierający niezbędne do sprzątania przybory (m. in. worki na śmieci i rękawiczki) oraz limitowaną koszulkę Czyste Tatry 2020 z dedykowaną grafiką przygotowaną przez Andrzeja Mleczkę.

- Zapewniamy, że wydarzenie przeprowadzone zostanie z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, w związku z epidemią wirusa COVID-19 – podkreślają organizatorzy.

Czyste Tatry zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku. W ciągu ośmiu edycji, ponad 30 tysięcy wolontariuszy zniosło z tatrzańskich szlaków ponad pięć i pół ton śmieci. Najważniejszym celem projektu nie jest jednak jednorazowe posprzątanie naszych najwyższych gór, ale edukacja ekologiczna. Dzięki zaangażowaniu ambasadorów oraz licznym przekazom medialnym, idea przyświecająca organizatorom dociera do coraz szerszej grupy odbiorców. Dzięki temu z roku na rok obserwowany jest pozytywny trend: więcej jest chętnych, by sprzątać szlaki, a mniej śmieci pozostawionych przez turystów. To oznacza, że świadomość ekologiczna wśród Polaków rośnie.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij