Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Szczawnica i okolice
Fog
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.08.2020, 16:29 | czytano: 1957

Podhalanie laureatami Festiwalu Folkloru Górali Polskich 2020

Fot. Kadr z nagrania konkursowego

Muzykanci z naszego regionu zajęli wysokie miejsca na Festiwalu Folkloru Górali Polskich 2020, który w tym roku, z uwagi na pandemię, odbył się on-line.

Odbywający się w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, multiinstrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach, cieszył się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej cieszą wysoki miejsca przedstawicieli naszego regionu.

I tak, w kategorii "Kapele" Złote Żywieckie Serce otrzymała kapela Uczelnianego Zespołu Góralskiego MŁODE PODHALE przy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Pierwsze miejsce zdobyła kapela Zespołu Regionalnego ŚWARNI z Nowego Targu, drugie powędrowało do Zespołu BIOŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca (w obu przypadkach ex aequo), a trzecie wywalczyła Muzyka LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej.

Trzecie miejsca w kategorii "Grupy śpiewacze" zdobyły: żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego ŚWARNI z Nowego Targu oraz żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego REGLE z Poronina, natomiast wyróżnienie - żeńska grupa śpiewacza HAWERNE z Lasku, Poronina, Gronkowa.

Pierwsze miejsce w kategorii "Mistrz-uczeń" otrzymał Krzysztof TREBUNIA-TUTKA z Zakopanego (uczniowie: Maciej Łukaszczyk-Capowski z Zakopanego – skrzypce, Franciszek Topór-Futer z Zakopanego – dudy podhalańskie, Karol Murzydło z Zakopanego – złóbcoki), a drugie Paweł CZAJA z Jabłonki – skrzypce (uczniowie: Artur Olesiński z Lipnicy Małej, Martyna Olesińska z Lipnicy Małej, Natalia Gwiżdż z Lipnicy Małej).

W kategorii "Soliści - śpiewacy" drugie miejsce wywalczyła Iwona GAJKOWSKA-DZIEDZIC z Lipnicy Wielkiej, a trzecie Weronika GABRYŚ z Tylmanowej.

Przedstawiciele naszego regionu oblegli podium w kategorii "Soliści - instrumentaliści". Złote Żywieckie Serce otrzymała Anna TREBUNIA z Murzasichla – złóbcoki, pierwsze miejsce zdobył Eugeniusz KARKOSZKA z Lipnicy Wielkiej – skrzypce, a drugie Paweł CZAJA z Jabłonki – skrzypce.

Wśród "Solistów-multiinstrumentalistów" najlepiej z naszego regionu zaprezentował się Adam CZYSZCZOŃ z Rdzawki – piszczałka jednootworowa, piszczałka trzyotworowa, dudy podhalańskie, złóbcoki, który zdobył pierwsze miejsce.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
BM17:51, 5 sierpnia 2020
Gratulacje dla Marcina Kudasika !!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij