Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Rabka Zdrój i okolice
Mist
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 3
Mist
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Mist
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.08.2020, 14:48 | czytano: 1793

Nowe sanktuarium w Zakopanem

W niedzielę, 9 sierpnia, ks. abp Marek Jędraszewski podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 11.30 odczyta dekret o podniesieniu kościoła św. Antoniego z Padwy w Zakopanem do rangi Sanktuarium.

Prośbę o erygowanie sanktuarium skierował do metropolity krakowskiego proboszcz parafii i przełożony klasztoru OO. Bernardynów o. Antoni Kluska, dostrzegając wzrastające zainteresowanie wiernych postacią świętego.

O godz. 11.00 ks. abp Marek Jędraszewski dokona poświęcenia nowego ronda w Zakopanem u zbiegu ulic Droga na Bystre, Mieczysława Karłowicza, Oswalda Balzera, Droga do Olczy i Droga na Antałówkę , któremu Rada Miasta podczas Sesji 30 lipca stosowną uchwałą nadała nazwę Rondo Świętego Brata Alberta.

Materiały prasowe, r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij