Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
16°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.08.2020, 14:08 | czytano: 725

Ostatni weekend filmowy w Witowie. Mamy bezpłatne wejściówki

Kino samochodowe działające na parkingu stacji narciarskiej Witów Ski zaprasza dziś i jutro wieczorem na ostatnie spotkania z filmem. Dla naszych czytelników mamy cztery bezpłatne zaproszenia na piątkowy seans o godzinie 21.

Wjazdówki otrzymają cztery pierwszy osoby, które prześlą do nas na adres konkurs@podhale24.pl tytuł filmu, jaki będzie dziś wyświetlony. W e-mailu należy też podać numer telefonu kontaktowego oraz imię. Skontaktujemy się ze zwycięzcami.

Piątek, 28 sierpnia
Godzina 21.00, Stacja Narciarska Witów-ski


“DWUNASTU GNIEWNYCH LUDZI”
USA, reż. Sidney Lumet, 1957.

Akcja filmu rozgrywa się w jednym miejscu – w sali, gdzie obraduje dwunastu tytułowych gniewnych – przysięgłych sądowych. Debatują nad sprawą zamordowania ojca przez syna. Wszystkie dowody, zeznania świadków zdają się jednoznacznie wskazywać na winę chłopaka. Zdawać się by mogło, że jednoznacznie zostanie mu zasądzone krzesło elektryczne. Ale wśród tej dwunastki jest jeden człowiek, Davis (Henry Fonda), który ma poważne wątpliwości. Powoli, snując wywody i podważając „pewne" dowody, przekonuje pozostałych do swoich racji. Obraz otrzymał trzy nominacje do Oscara i wielokrotnie wymieniany jest jako jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina (min. wg amerykańskiej bazy filmowej IMDb)


Sobota, 29 sierpnia
Godzina 21.00, Stacja Narciarska Witów-ski

“NĘDZNICY”
Francja, reż. Ladj Ly, 2019


Montefermeil to podparyskie blokowisko, na którym wychował się reżyser filmu Ladj Ly – syn emigrantów z Mali. Osiedle to jest też miejscem akcji filmu nawiązującego do niektórych wątków klasycznej powieści Victora Hugo, której fabuła rozgrywała się z resztą w ówczesnym Montefermeil. Dzisiejsze Montfermeil, to miejsce które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności. To miejsce, w którym nawet niewinny psikus może okazać początkiem rewolucji. Dzisiejsi „Nędznicy” to paradokumentalny dramat społeczny pokazujący patologię systemu społecznego i odzwierciedlający napięcia, które toczą współczesną Europę. Porażająco aktualnie brzmi wykorzystany na końcu filmu cytat z Hugo. Wobec tego filmu nikt nie pozostanie obojętny. Obraz był nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, otrzymał również 3 Cezary oraz nagrodę jury dla najlepszego filmu na festiwalu filmowym w Cannes.

Wstęp na teren możliwy od godziny 20.00.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij