Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 15.3 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 24.408 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
24°
Wiatr: 20.592 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 14.004 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
04.09.2020, 18:48 | czytano: 1825

W czwartek 10 września otwarta zostanie Galeria Sztuki w Willi Oksza

ZAKOPANE. Po kilkumiesięcznym remoncie Willa Oksza wraca na muzealną mapę Zakopanego. Od 10 września pracownicy zapraszają do zwiedzania zmodernizowanej przestrzeni ekspozycyjnych Galerii Sztuki.

arch. Podhale24
Na wystawie stałej w Okszy prezentowane są głównie dzieła zakopiańskiej kolonii artystów, ale także sztuka twórców przelotnie związanych z Zakopanem, dla których Tatry i góralszczyzna stanowiły ważną inspirację w twórczości. Historia Okszy wpisana jest w dzieje stylu zakopiańskiego – willa jest trzecim dziełem Stanisława Witkiewicza. Budynek wznosili góralscy cieśle pod kierunkiem Wojciecha Roja i Jana Obrochty w latach 1895–1896.

W ramach rewaloryzacji i modernizacji przeprowadzonej w ostatnich miesiącach w Willi Oksza zrealizowano szereg prac zewnętrznych jak i wewnętrznych. Prace zewnętrzne obejmowały częściową wymianę gontów wraz z impregnacją, wymianę kamiennej okładziny podjazdu do wejścia głównego budynku i odświeżenie elewacji. Z kolei w ramach prac wewnętrznych przeprowadzono remont pomieszczeń piwnicznych, zmodernizowana i powiększona została także przestrzeń wystaw czasowych na piętrze. Ponadto zaaranżowana została nowa recepcja.

Remontem objęty został także teren wokół willi. Odnowiono drewnianą bramę nad wjazdem do budynku, powstały nowe ścieżki komunikacyjne wraz z wymianą lamp parkowych oraz wykonana została iluminacja elewacji frontowej.

Wszystkie prace przeprowadzone zostały z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”. Wkład własny zapewnia Województwo Małopolskie.

mat. prasowy, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas