Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
16°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Rain
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.09.2020, 09:14 | czytano: 408

XXII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego "Brzmi dobrze". Online

Tegoroczna edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego poświęcona będzie muzyce i jej związkom z architekturą. Część z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się na Podhalu.

Spośród wielu zabytków związanych z muzyką zaprezentowane zostaną te, które z jednej strony opowiedzą o napięciu między przestrzenią a wykonywaną w niej muzyką, z drugiej przywołają historie twórców: kompozytorów i wirtuozów, wiejskich grajków i wyrafinowanych instrumentalistów, solistów i kapel.

19–20 i 26–27 września, odbędą się premierowe pokazy w internecie filmów – oprowadzań po niezwykłych miejscach związanych z muzyką. Każdy film to podróż do jednego z miejsc, jego historii i tajemnic. Opowieści przewodników i przewodniczek wzbogacone o cyfrowe zasoby muzealne, biblioteczne i archiwalne pozwolą poczuć niezwykłą atmosferę tych miejsc oraz doświadczyć odkrywania nieoczywistych historii z muzyką w tle. Wszystkie oprowadzania będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

W ramach tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa Kulturowego powstał cykl dokumentów o małopolskich zabytkach z muzyczną historią: Teatrze Starym, Piwnicy pod Baranami, Klasztorze Na Skałce, Muzeum Karola Szymanowskiego “Atma” w Zakopanem, pracowni lutniczej Mardułów i Willi Czerwony Dwór w Zakopanem, Muzeum Fonografii w Niepołomicach, Dworze Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Synagodze w Bobowej.

Jeszcze więcej fascynujących historii związanych z zabytkami – bohaterami Dni Dziedzictwa – można znaleźć w książce Jakuba Puchalskiego „Brzmi dobrze”, która towarzyszy wydarzeniu. Książka będzie dostępna w wersji drukowanej, a także na stronie www.dnidziedzictwa.pl/2020-ksiazka do pobrania w formacie PDF i (po raz pierwszy!) jako audiobook.

Filmy będzie można obejrzeć na stronie dnidziedzictwa.pl oraz na www.facebook.com/mik.krk

Harmonogram premier:

Sobota 19 września:
Stary Teatr – Konserwatorium Muzyczne w Krakowie (od 10.00)
Muzeum Fonografii w Niepołomicach (od 10.30)
Niedziela 20 września:
Pracownia lutnicza Mardułów w Zakopanem (od 10.00)
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem (od 10.30)
Willa Czerwony Dwór w Zakopanem (od 11.00)

Sobota 26 września:
Pałac i Piwnica pod Baranami w Krakowie (od 10.00)
Założenie klasztorne oo. Paulinów Na Skałce w Krakowie (od 10.30)
Niedziela 27 września:
Dwór Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej (od 10.00)
Synagoga w Bobowej (od 10.30)

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij