Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Jabłonka i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.09.2020, 12:08 | czytano: 1361

Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II w Krościenku

zdj. Weronika Błażusiak

Zakończył się XXIII Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II. Uczestnicy spotkali się na cztery dni w Krościenku nad Dunajcem.

Zlot początkowo miał odbyć się w maju, jednak pandemia covid 19 pokrzyżowała plany organizatorom.

W trakcie jego trwania uczestnicy poznawali piękno Pienin. Odbyli wycieczkę na Lubań oraz Sokolicę. Pojechali do Jaworek, gdzie przeszli Wąwozem Homole. Mieli okazję uczestniczyć w spływne kajakowym Przełomem Dunajca.

Tegoroczny Zlot był wyjątkowy, przypadał bowiem w 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Główne uroczystości miały miejsce w czwartek. Rozpoczęły się mszą świętą w krościeńskim kościele. W Amfiteatrze Pod Wierzbą zaprezentowano program artystyczny. Wystąpili: Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej z Limanowej, zespół góralski „Śpasy „ z kapelą jaśka Kubika, Aleksander Martinez, Chór Flisaków Pienińskich oraz Fabian Kurnyta. . Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawla II odbywa się nieprzerwanie od 2000 roku. Ma on na celu „propagowanie idei Jana Pawła II – miłości, przyjaźni, umiłowania czynnego wypoczynku, obcowania z przyrodą oraz integracji środowisk”.

Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.

wb/ zdj. Weronika Błażusiak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij