Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 21.708 km/h Wilgotność: 71 %
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.904 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
12°
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
25.09.2020, 18:52 | czytano: 3211

Trening z mistrzem świata (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska

Zawodnicy ze szczawnickiej Szkoły Sztuk Walki Highlander mieli możliwość trenowania pod okiem mistrza. Tym razem zajęcia poprowadził Rafał Baca Szaflarski – mistrz świata, zawodnik i trener.

Organizatorzy szkoły Highlander dbają o to, aby ich podopieczni uczyli się od mistrzów. Nie pierwszy już raz do prowadzenia zajęć zapraszani są najlepsi zawodnicy i trenerzy.

Rafał Baca Szaflarski pochodzi z Podhala, swoją karierę sportową rozpoczął 27 lat temu. Aktualnie jest nie tylko zawodnikiem, ale i trenerem. Na swoim koncie ma już najwyższe trofea - zdobył m.in. tytuł Mistrza Świata i Wicemistrza Świata w Kick Boxingu oraz Wicemistrza Polski w MMA. Ma za sobą także wiele wygranych walk w dyscyplinie K1 i boksie.

Podczas treningu „Baca” ćwiczył z młodzieżą różne techniki poruszania się i uderzania przeciwnika, a także uników – każdy miał możliwość choć przez chwilę powalczyć z mistrzem.

- Sporty walki nie tylko poprawiają kondycję i samopoczucie, ale także podnoszą samoocenę, dodają odwagi i kształtują charaktery młodych ludzi. Uczą rywalizacji, zarówno wygrywania jak i przegrywania, ale zawsze walki fair play. Ważne jest to, że wpajają szacunek do innych: nie tylko do trenerów, ale także do rywali. Miałem kilku trenerów i do każdego czuję bardzo wielki szacunek, trener jest jak drugi ojciec. A co do rywali – przed walką robimy do siebie groźne miny, a po niej jesteśmy przyjaciółmi. Ale przede wszystkim sport musi bawić – nie może być przymusem. Młodzi zawodnicy nie wysiadują całymi dniami przed komputerem, albo przy piwie pod sklepem, bo chęć rywalizacji popycha ich, aby trenować. Warto podkreślić, że kickboxing jest sportem tak dla chłopców jak i dla dziewczyn. Mieliśmy na dzisiejszym treningu panie, które całkiem dobrze sobie radzą, a walecznością oraz techniką nie odbiegają od panów. Widać, że młodzi zawodnicy pod okiem swojego trenera Zbyszka Lacha dobrze się bawią na zajęciach, ale także przy tym chętnie się uczą. Grupa jest zróżnicowana, ale wszyscy czują smak rywalizacji ale i wspólnego celu – mówił „Baca” po treningu.

JD/ zdj. Joanna Dziubińska
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij