Piątek, 07 października
Imieniny: Marii, Marka, Amalii
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
6
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
5
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
19
25.09.2020, 18:52 | czytano: 3866

Trening z mistrzem świata (zdjęcia)

Zawodnicy ze szczawnickiej Szkoły Sztuk Walki Highlander mieli możliwość trenowania pod okiem mistrza. Tym razem zajęcia poprowadził Rafał Baca Szaflarski – mistrz świata, zawodnik i trener.

zdj. Joanna Dziubińska
Organizatorzy szkoły Highlander dbają o to, aby ich podopieczni uczyli się od mistrzów. Nie pierwszy już raz do prowadzenia zajęć zapraszani są najlepsi zawodnicy i trenerzy.

Rafał Baca Szaflarski pochodzi z Podhala, swoją karierę sportową rozpoczął 27 lat temu. Aktualnie jest nie tylko zawodnikiem, ale i trenerem. Na swoim koncie ma już najwyższe trofea - zdobył m.in. tytuł Mistrza Świata i Wicemistrza Świata w Kick Boxingu oraz Wicemistrza Polski w MMA. Ma za sobą także wiele wygranych walk w dyscyplinie K1 i boksie.

Podczas treningu „Baca” ćwiczył z młodzieżą różne techniki poruszania się i uderzania przeciwnika, a także uników – każdy miał możliwość choć przez chwilę powalczyć z mistrzem.

- Sporty walki nie tylko poprawiają kondycję i samopoczucie, ale także podnoszą samoocenę, dodają odwagi i kształtują charaktery młodych ludzi. Uczą rywalizacji, zarówno wygrywania jak i przegrywania, ale zawsze walki fair play. Ważne jest to, że wpajają szacunek do innych: nie tylko do trenerów, ale także do rywali. Miałem kilku trenerów i do każdego czuję bardzo wielki szacunek, trener jest jak drugi ojciec. A co do rywali – przed walką robimy do siebie groźne miny, a po niej jesteśmy przyjaciółmi. Ale przede wszystkim sport musi bawić – nie może być przymusem. Młodzi zawodnicy nie wysiadują całymi dniami przed komputerem, albo przy piwie pod sklepem, bo chęć rywalizacji popycha ich, aby trenować. Warto podkreślić, że kickboxing jest sportem tak dla chłopców jak i dla dziewczyn. Mieliśmy na dzisiejszym treningu panie, które całkiem dobrze sobie radzą, a walecznością oraz techniką nie odbiegają od panów. Widać, że młodzi zawodnicy pod okiem swojego trenera Zbyszka Lacha dobrze się bawią na zajęciach, ale także przy tym chętnie się uczą. Grupa jest zróżnicowana, ale wszyscy czują smak rywalizacji ale i wspólnego celu – mówił „Baca” po treningu.

JD/ zdj. Joanna Dziubińska
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas