Ścieżki rowerowe pod kontrolą - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
12°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
09.10.2020, 19:10 | czytano: 5801

Ścieżki rowerowe pod kontrolą

NOWY TARG. "Pracownicy Referatu ds. Turystyki i Sportu Urzędu Miasta dokonują okresowego objazdu tras rowerowych. Zauważone usterki w stanie technicznym i oznakowaniu są przekazywane na bieżąco do administratora danego odcinka" - informuje Urząd Miasta.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
To odpowiedź na apel radnej Ewy Pawlikowskiej o dokonywane przeglądy ścieżek rowerowych oraz prośbę o zinwentaryzowanie miejsc wymagających poprawy nawierzchni.

W odpowiedzi mgistrat wyjaśnia, że "za zarządzanie ścieżką rowerową Velo Dunajec, wybudowaną przez Województwo Małopolskie, odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDW Kraków odpowiada za utrzymanie tej trasy rowerowej w należytym stanie technicznym i porządku. Miasto Nowy Targ przekazało w administrowanie pozostałe odcinki ścieżek rowerowych, zlokalizowanych w obszarze miejskim, Zakładowi Gospodarczemu Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, który na bieżąco je utrzymuje. W związku z tym wszelkie uwagi i spostrzeżenia użytkowników, które trafiają do tutejszego Urzędu, są przekazywane do odpowiednich administratorów. Pracownicy Referatu ds. Turystyki i Sportu Urzędu Miasta również dokonują okresowego objazdu tras rowerowych. Zauważone usterki w stanie technicznym i oznakowaniu są przekazywane na bieżąco do administratora danego odcinka."

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rowerzystka NT12:26, 13 października 2020
Informuję iż chciałam napompować oponę w rowerze i prowadząc rower po Nowym Targu szukałam w miejscach obsługi rowerzysty działającej "pompki" wszystkie były zdewastowane i zniszczone... Najbardziej w parku miejskim w pobliżu kamery.
mieszkanka09:37, 13 października 2020
zniszczona nawierzchnia i krawężniki/obrzeża są na ścieżce na ul. Sikorskiego na wjeździe do składu wod-kan, ścieżka tam jest notorycznie brudna od błota/kamyków które wywożone są przez koła wyjeżdżających stamtąd samochodów, co stwarza zagrożenie dla poruszających się tam rowerzystów, rolkarzy itp
Smark20:56, 11 października 2020
Jeden wielki syf, dziury, odstające krawężniki, słynny zawijas im. Waldemara Leśnika, W najgorszym stanie są te ścieżki robione przez Watychę. A te kontrole to wielka ściema. Reagują dopiero po interpelacjach. W Borze ławki zarośnięte trawą po pas, mapy nieaktualne, stan sprzed 6 lat.
Rowerzysta nt10:15, 11 października 2020
Proponuję odinstalować żółte stożki oddzielające ścieżkę rowerową od drogi na odcinku od ul. Podtatrzańskiej do końca Al. Solidarności, jest oznakowana wystarczająco kostką brukową.
Zakis11:50, 10 października 2020
Kombinacki to teren Nadleśnictwa. O jakim przycinaniu drzew mówimy.
Waclaw11:48, 10 października 2020
@antysiwiato to zgłoś to do Urzędu Gminy Nowy Targ bo to jest odcinek nie Miasta a Gminy. Jak się jedzie odcinkiem leśnym to w całym kraju każdy wie że mozna tam spotkać liście lub igły. Trochę samo uwagi.
karaluch08:16, 10 października 2020
Do kolarze
Słusznie prawisz kolego. Miałem ostatnio przygodę w postaci lotu i hamowania na asfalcie przed drogą prowadzącą do Zaskala. Ja sobie zdaję sprawę że to syzyfowa prawa bo rano przejedzie zamiatarka a za dwie godziny znowu pełno gałęzi. Ale może jak by zieloni nie widzieli to lekko przyciąć okoliczne drzewa.
antyświatło08:13, 10 października 2020
Odcinek pomiędzy Ludźmierzem a Rogoźnikiem. Pęknięta wzdłuż nawietrzania w kilkunastu miejscach. Dodatkowo chyba korzenie podnoszą nawierzchnię i jest to niebezpieczne dla osób które jeżdżą na rolkach.
kolarze20:07, 9 października 2020
Ścieżki asfaltowe powinny być zamiatane małą zamiatarką. Jesienią igły i liście z drzew zalegają. Obornik na ścieżkach tam, gdzie jest dojazd do pól to kolejny problem.
Rowerzystka19:32, 9 października 2020
Dla czego nie ma drogowskazów na ścieżkach. Rowerzyści często chcąc jechać w okół jeziora jadą w stronę Nowego targu. Powinny być kierunki na skrzyżowaniach ścieżek.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas