Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
16.10.2020, 10:31 | czytano: 2614

Sobotni Turbacz Downhill i akcja Czyste Gorce

NOWY TARG. - W imieniu Burmistrza Grzegorza Watychy oraz Fundacji Rozwoju Sportu i Promocji Obronności "Murawa", organizatora zawodów Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz DH zapraszamy jutro na zawody oraz dekorację zawodników uczestniczących w wydarzeniu - przypomina Arkadiusz Szymczyk.

- Dekoracja zawodników będzie poprzedzona krótkim podsumowanie akcji Czyste Gorce, która w okrojonej formie przy udziale przedstawicieli Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ oraz Organizatora Biegu, odbędzie się w trakcie zawodów biegowych. Akcja stanowi zaczątek wydarzenia Festiwal Czyste Gorce, który ze względów stanu zagrożenia epidemicznego, został w pełnym zakresie przeniesiony na wrzesień 2021r - dodaje kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki nowotarskiego UM. Ta cześć spotkania odbędzie się bez udziału publiczności.

Turbacz Downhill czyli Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim. To jedyne takie wydarzenie w Polsce. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski. Trasa stworzona przez Piotra Biernawskiego (biegacza, który na Turbaczu był już co najmniej 1200 razy). 5 kilometrów czystego zbiegu. Ani chwili wytchnienia na trasie. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) będą startować pojedynczo w minutowych odstępach czasu. Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start zawodnicy docierają samodzielnie)
Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu. Możliwe są jeszcze zapisy na miejscu.

Start wydarzenia o godzinie 12.00 (z Turbacza), stamtąd zawodnicy biegną w dół, meta z matą pomiarową znajduje się w na Cyrwusówce tuż za budową Bramy w Gorce, natomiast meta honorowa na Długiej Polanie.

Dekoracje i omówienia akcji Czyste Gorce rozpoczną się o godz. 14.30 na Długiej Polanie.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
!!!17:05, 17 października 2020
Może by tak coś pożytecznego !
Arek NT16:40, 17 października 2020
Panie burmistrzu zostań w dou niech pan wreszcie pokaże mieszkańcom że ich kocha i szanuje. Co jest nie tak?
spigi11:36, 17 października 2020
Bardzo często przemierzam gorczańskie szlaki, dosyć czyste zresztą i przeraża mnie impreza pod hasłem 'Czyste Gorce' .Oznaczają trasy biegowe foliami których po zakończeniu biegu nikt nie sprząta. Skutkiem tego plastiki walają się po lasach przez następny rok, a czasem i dłużej. Pozdrawiam
wiecznie spóźniona21:06, 16 października 2020
Może podstawcie tam "4" lub "2" na pętlę i niech będzie mało czasu do odjazdu, a uczestnicy niech próbują go złapać ;) to będzie większa motywacja i ogromna prędkość zostanie rozwinięta. Wiem po sobie :)
rym na dziś21:00, 16 października 2020
Najszybciej się biega, gdy autobus ucieka :)
KTT11:12, 16 października 2020
Panie Szymczyk jaka dekoracja? Jesteśmy w czerwonej strefie gdyby pan nie wiedział. Zajmijcie się robotą a nie propagandą sukcesu i udawaniem że wszystko jest OK. Kupy z rynku posprzątajcie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij