Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 63
Clouds
14°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 78
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
06.11.2020, 18:41 | czytano: 1425

Podsumowanie XXV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepodległość” (duża galeria)

arch. PCK w Nowym Targu

NOWY TARG. Na zorganizowany już po raz 25. konkurs wpłynęło 190 prac z 16 placówek Oświatowych i Wychowawczych z Powiatu Nowotarskiego. Organizatorem konkursu "Niepodległość" było Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Kultury.

Celem konkursu było przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu wielkich bitew i Powstań Narodowych od początków Państwa Polskiego poprzez Odzyskanie Niepodległości w 1918r., I- II-gą Wojnę Światową, aż do zrywu Solidarności. Ukazanie sylwetek przywódców, postaw i czynów bohaterów narodowych, dowódców i żołnierzy Wojska Polskiego.

W tym roku reprezentowane były placówki: Szkoła Podstawowa nr 4 Nowy Targu, Szkoła Podstawowa w Sromowcach Wyżnych, Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych, Szkoła Podstawowa w Obidowej, Szkoła Podstawowa w Knurowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu, Świetlica Wiejska w Pyzówce, Zespoł Placówek Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu, Przedszkole Miejskie nr 2 w Nowym Targu, Słoneczne Przedszkole w Nowym Targu, Niepubliczne Przedszkole „Fiku-Miku” w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek pw. Dzieciatka Jezus w Nowym Targu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu, Szkoła Podstawowa w Gronkowie i Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu.

Jury w składzie: przewodnicząca jury nauczyciel artysta plastyk - Joanna Borowicz; animator artysta plastyk - Jagoda Mrożek; nauczyciel Małgorzata Borowicz oraz jako sekretarz - Katarzyna Piątek - oceniło prace i przyznało 37 nagród oraz 41 wyróżnień.

Jury podkreśla bardzo wysoki poziom prac, różnorodność zastosowanych technik, samodzielność wykonania prac, pomysłowość, kreatywność oraz ciekawe ujęcie tematu.

Listy laureatów jest na stronie Nowotarski.org.pl.

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
nauczycielka ZS 109:12, 7 listopada 2020
Gabrysia Jezierczak BRAVO!!!!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij