Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane i okolice
Clear
10°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clear
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clear
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 58
Clear
12°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clear
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
08.11.2020, 10:43 | czytano: 2078

"Serca dla potrzebujących" w Podczerwonem i Koniówce (zdjęcia)

arch. szkoły

Przed remizami OSP w Podczerwonem i Koniówce stanęły duże pojemniki na nakrętki. "Metalowe serca" zapełniane będą przez mieszkańców plastikowymi nakrętkami z butelek po napojach, a potem przekazywane na rzecz potrzebujących.

O pojemniki dbać będą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem należący do Szkolnego Wolontariatu, który wspiera podopieczną fundacji “Kawałek Nieba” – Lenę Cholewę.

- Dla nas to tylko odpady, a dla potrzebujących są niezwykle ważne. Można je sprzedać do ponownego wykorzystania, a pozyskane środki finansowe przeznaczyć na rzecz chorych dzieci – mówią Agata Duraj i Danuta Skorupa, opiekunki szkolnego wolontariatu w Podczerwonem.

– Do tej pory nakrętki zbierano w szkole, a teraz, pomimo jej czasowego zamknięcia (z powodu sytuacji epidemicznej) można to będzie robić nadal. Do akcji mogą dołączyć się wszyscy mieszkańcy Podczerwonego i Koniówki, a także okolicznych miejscowości - dodaje Danuta Skorupa.

Agata Duraj przypomina, że akcja “Serce dla potrzebujących” zainicjowana została przez Radę Rodziców i Wolontariat naszej szkoły i Ochotnicze Straże Pożarne w Podczerwonem i Koniówce i dziękuje strażakom za udostępnienie miejsca przed remizami.

Szkolny wolontariat serdecznie dziękuje osobom, które sfinansowały przedsięwzięcie. Serca zostały wykonane charytatywnie przez Mieczysława Stramę – Usługi Stolarskie Mstol z Koniówki i Tomasza Leję – Warsztat Samochodowy z Podczerwonego. Wśród fundatorów, dzięki którym można było zakupić materiał niezbędny do wykonania serc jest firma DRZEWKARCZ – Karol i Józef Karcz, firma odzieżowa Cristo Pelli - Katarzyna i Krzysztof Konopka i Pomoc Drogowa
Krauzowicz – Adrian Krauzowicz.

- Zachęcamy wszystkich do naśladowania naszego patrona – Brata Witalisa i do pomocy potrzebującym. “Ten jest dobry, kto chce być dobrym” - podsumowują członkowie wolontariatu.

mat. pras., opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij