Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Snow
-10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-9°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
-11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.12.2020, 16:57 | czytano: 1683

Nowy samochód dla WTZ w Odrowążu Podhalańskim

zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Obok siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim odbyło się poświęcenie nowego samochodu, który będzie służył podopiecznym w transporcie na zajęcia.

Zakup pojazdu możliwy był dzięki funduszom zebranym podczas Balu u Starosty oraz dzięki środkom przekazanym przez PFRON, a także Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Starosta przeznaczył na ten cel kwotę ponad 50 tys. złotych tj. cały dochód z biletów i aukcji charytatywnej przeprowadzonej podczas Balu u Starosty Nowotarskiego, który odbył się w styczniu br.


W obecności starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, kierownika WTZ Moniki Bukowskiej uczestników i pracowników WTZ, uroczystego poświęcenia dokonał ksiądz dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej Andrzej Kamiński.


Warsztat Terapii Zajęciowej im. Ks. Wita Maśnickiego w Odrowążu Podhalańskim działa od 1 stycznia 2002 roku. To placówka pobytu dziennego, w której odbywają się zajęcia w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem tej działalności jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji prowadzącego do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osoby z niepełnosprawnościami samodzielnego i aktywnego życia. Terapia zajęciowa prowadzona jest w formie grupowej lub indywidualnej w pracowniach: gospodarstwa domowego, krawiecko - dziewiarskiej, plastycznej, ogrodniczej, stolarskiej i rzemiosł różnych, tkackiej, komputerowo- muzycznej.

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij