Poniedziałek, 14 czerwiec 2021, Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
16°
Wiatr: 11.772 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
17°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
17°
Wiatr: 19.08 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 11.556 km/h Wilgotność: 89 %
13.12.2020, 12:28 | czytano: 1903

Finał XXI Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień 2020”

zdj. Bogusław Pawłowski

Konkurs Fotograficzny „Tatrzańska Jesień 2020” dotarł do swego finału. Jury oceniło fotografie i przyznało nagrody najbardziej wyjątkowym pracom.

Warunki, w których odbywał się XXI Konkurs Fotograficzny "Tatrzańska Jesień" były szczególne. Rozmaite obostrzenia oraz konieczność zachowania społecznego dystansu znacząco wpłynęły na przebieg konkursu i zdeterminowały poszczególne decyzje. Jednym z postanowień było wirtualne ogłoszenie wyników konkursu, zamiast organizacji uroczystego wręczenia nagród. Warto jednak zauważyć, że pomimo trudnego czasu “Tatrzańska Jesień 2020” wzbudziła zainteresowanie nie tylko mieszkańców Podhala, ale też wśród osób z całego kraju.

Do Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury dotarło 130 prac. Wysoki poziom nadesłanych fotografii sprawił, iż Jury stanęło przed trudnym wyborem, jednakże pośród licznych, jesiennych krajobrazów znalazło się kilka szczególnych, które przyciągnęły uwagę obradujących.

Po długich naradach Jury wyłoniło zwycięską pracę – pierwsze miejsce zdobyła fotografia Pana Bogusława Pawłowskiego. Fotograf wyróżnił się niepowtarzalnym wyczuciem chwili i dojrzałością postrzegania otaczającej go rzeczywistości. Zdjęcie zatytułowane „Tatry Zachodnie” powstało w 2017 roku i już raz zgłoszono je do konkursu, jednakże nie zwróciło wówczas uwagi Jury. Podczas tegorocznych obrad było inaczej – fotografia znacząco wyróżniła się na tle innych, idealnie wpisując się w stawiane uczestnikom wymagania.

W kategorii młodzieżowej Jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Patrycji Sobańskiej, a także dwa wyróżnienia za ujęcie szczególnego charakteru górskiej jesieni, zarówno pełnej ciepłych jak i chłodnych barw. Decyzją obradujących nie wyszczególniono jednak drugiego i trzeciego miejsca.

Należy także wspomnieć o Nagrodzie Literackiej ufundowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zakopanem. Podczas obrad Jurorzy prawie jednomyślnie wyłonili fotografie, którym przyznano to wyróżnienie. Prace Pani Pauliny Pietrzak chociaż nie wpisywały się w jesienną poetykę konkursu wyróżniła malowniczość, pewna doza romantyzmu i wyrazistość, co wspólnie pozwoliło na nietuzinkowo plastyczny i wymowny odbiór fotografii.

Kategoria: dorośli
I nagroda: Bogusław Pawłowski „Tatry Zachodnie”
II nagroda: Jakuba Witos „Światło”
III nagroda: Piotr Grochala „Zwierciadło duszy gór - 2”

Wyróżnienie: Marcin Bawiec: „Szlak”

Kategoria: młodzież
I nagroda: Patrycja Sobańska „We mgle”, „Mleczna Droga”
II oraz III nagroda nie zostały przyznane
Wyróżnienie: Mateusz Janczarek „Tatrzańska Jesień”

Wyróżnienie: Daria Pączek „Kolorowy Skarbiec Butorowego Wierchu”

Partnerem Strategicznym tegorocznego konkursu został Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Szczegóły konkursu, a także nagrodzone i wyróżnione w konkursie zdjęcia - na stronie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
BM14:34, 13 grudnia 2020
U mnie wszystkie mają I miejsca, naprawdę nie wiedziałabym którą fotografię wybrać takie są piękne.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij