Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
22.01.2021, 18:37 | czytano: 1545

Nowa wystawa w Jatkach (zdjęcia)

zdh. Galeria Sztuki BWA Jatki

NOWY TARG. Galeria Sztuki BWA Jatki nie zamierza pozbawiać miłośników- dostępu do sztuki. Tym razem proponuje wystawę pasteli. Ekspozycję - dzięki sposobowi przygotowania wystawy i przeszklonej ścianie można oglądać "przez okno".

To kolejna wystawa do oglądania "przez szybkę". Tym razem jest to "PASTA" i dotyczny malarstwa oraz rysunku pastelami.

"Nierozerwalnie związana ze Stowarzyszeniem Pastelistów Polskich. Wymyślona przez p. Ewę Rams (kierownika Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ - od lat związaną z Międzynarodowym Konkursem Pasteli). Konkurs ma swoją historię - a pomysłodawcą i konkursu jest Krzysztof Kuliś. Jej dwie duże części zostały zaprezentowane w Galerii BWA SOKÓŁ, a u nas 62 prace 36 artystów" - podsumowuje w opisie kierownik Jatek Anna Dziubas.

Ekspozycja czynna będzie do 22 lutego 2021 r. Na wystawie prezentowane są prace ze zbiorów Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu.

"Serdecznie zapraszamy do zaglądania w okna Galerii" - podsumowują zaproszenie pracownice Jatek.

Na portalu społecznościowym galerii, prezentowane są "z bliska" obrazy i autorów poprzednich ekspozycji. Możliwe, że i obecna wystawa będzie tak dokładnie opisana i zobrazowana.

s/ zdj. Galeria Sztuki BWA Jatki
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
otwórz oczy10:53, 29 stycznia 2021
Besala chyba.
Besala22:05, 28 stycznia 2021
Jatki są chyba jedyną instytucją kulturalną w Nowym Targu, która nie poległa w czasie pandemii! Bywanie w tej galerii daje możliwość obcowania z bardzo różną, ale zawsze sztuką. Czasem po nowej wystawie tylko przebiegałem, czasem musiałem zatrzymać się dłużej przed obrazem lub rzeźbą. Czasem musiałem powrócić, aby raz jeszcze popatrzeć, postać, pomedytować przed niepokojącym mnie obiektem. A teraz muszę przyklejać nos do szyby! I przyklejam! I zachęcam do przyklejania nosów, bo warto. W Jatkach zawsze warto bywać. Nawet przez szybę!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij