Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Nowy Targ i okolice
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
-0°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 82
Snow
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
01.03.2021, 10:40 | czytano: 1207

"Gorzkie Żale" akustycznie

zdj. organizatora

Burmistrz Miasta Zakopane, Leszek Dorula, zaprasza 27 marca br. o godz. 18.00 na koncert "Gorzkie żale" Harmony Trejo, zorganizowany przez Miasto Zakopane i kościół pw. NMP Nieustającej Pomocy na "Górce". Wydarzenie połączone będzie z promocją płyty zespołu. "Gorzkie żale" akustycznie.

“Gorzkie Żale” są próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich Żali na grunt muzyki improwizowanej. Muzyka łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest album. “Gorzkie Żale”, który jest zwieńczeniem pracy nad tym wyjątkowym dla kultury polskiej nabożeństwem.
Harmony Trejo w składzie: Jakub Hubicki, Maciej Cisło i Bartłomiej Chojnacki to zespół, którego niepowtarzalne brzmienie wywodzi się z fascynacji muzyką etno i jazzem oraz z unikatowej syntezy tych dwóch pozornie odmiennych muzycznych światów. W skład zespołu wchodzi akordeon, gitara i kontrabas - zatem niespotykany zestaw, który przykuwa uwagę specyficznym brzmieniem daleko różniącym się od tradycyjnych brzmień zespołów jazzowych czy folkowych.

W swoim repertuarze trio zamieszcza oryginalne aranżacje utworów znanych oraz własne kompozycje.
Wszystko utrzymane jest w charakterystycznym dla Harmony Trejo stylu, którego istoty można doszukiwać się w tym co muzyków łączy - wykształcenie jazzowe oraz w tym co ich różni - pochodzenie. Albowiem zespół tworzy zakopiańczyk, góral i wrocławianin. Zespół ma za sobą nagranie trzech albumów: Paradigmat (LP 2016), Harmony Trejo (EP 2018), Gorzkie Żale (LP 2021).

Płyta i koncert zostały objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
jacop15:31, 2 marca 2021
piękne i profesjonalne
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij