Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 98 %
02.03.2021, 15:01 | czytano: 1449

12H Slalom Maraton Zakopane

W niedzielę, 7 marca na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem rozegrana zostanie VII edycja 12H Slalom Maratonu Zakopane. Organizatorzy liczą, że i w tym roku zawodnikom uda się pobić ubiegłoroczny rekord w jeździe non-stop na nartach.

12h Slalom Maraton to niezwykłe zawody sportowe połączone z działalnością charytatywną, w których udział biorą najlepsi polscy narciarze alpejscy. Celem zawodów jest nie tylko uzyskanie najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu ustanowionego w roku poprzednim, ale też, a właściwie przede wszystkim, integracja środowiska narciarskiego oraz wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową oraz fizyczną. Idea połączenia walki najlepszych polskich alpejczyków o każdy przejechany kilometr z walką osób niepełnosprawnych o godne przeżycie każdego kolejnego dnia od razu podbiła serca współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów. Członkowie walecznej drużyny każdego roku, pomimo zmęczenia, trudnych warunków na stoku, nigdy się nie poddają i zawsze walczą do ostatniego przejechanego na stoku kilometra, bo każdy kilometr to nie tylko przybliżenie do pobicia kolejnego rekordu, ale przede wszystkim wsparcie finansowe dla Fundacji na realizację jej szczytnych celów.

Od czterech lat wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest również Honorowym Kapitanem drużyny. Prezydent Andrzej Duda inauguruje zawody i wraz z najlepszymi alpejczykami przejeżdża pierwsze kilometry.

Organizatorzy przedsięwzięcia Fundacja HANDICAP, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają do trzymania kciuków za pobicie kolejnego rekordu podczas
12h Slalom Maratonu Zakopane. Dzięki współpracy i wsparciu, jakiego od samego początku Miasto Zakopane udziela Fundacji Integracji przez Sport Handicap Zakopane, przez siedem kolejnych lat udaje się zorganizować te charytatywne zawody narciarskie.

Niestety, ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne, związane z pandemią, tegoroczny maraton został skrócony do 6 godzin. Pozytywnych emocji jednak nie zabraknie. Również tym razem zmaganiom Specjalnych Gości i Mistrzów towarzyszyć będą otwarte zawody – Mini Slalom Maraton Zakopane, w których dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnością, ich rodzeństwo i sparing partnerzy będą jeździć po slalomie na czas, aby ustanowić / pobić rekord trasy. Ilość przejazdów jest dowolna, a każdy przejazd wspiera narciarzy z niepełnosprawnością

Zawody mają na celu przede wszystkim pozyskanie funduszy na wsparcie działań na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Integracji przez Sport HANDICAP ZAKOPANE, Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
fred06:18, 6 marca 2021
Oj gorole znów dają mu cupagę i kapelusz za to ze wyzamykał im interesy .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij