Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
31.03.2021, 10:02 | czytano: 782

Wsparcie dla Kuchni św. Brata Alberta (zdjęcia)

Wolontariat Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem zakończył wielkanocną zbiórkę żywności dla potrzebujących - podopiecznych Kuchni św. Brata Alberta w Zakopanem, którą prowadzą Siostry Albertynki.

Zbierane były produkty z długim terminem ważności (makarony, ryże, kasze, konserwy, napoje, przeciery itp.). Można je było zostawiać w oznaczonych pudłach w szkole i kościele w Podczerwonem.

- Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Bóg zapłać – mówią organizatorzy akcji. - Hojność uczniów szkoły oraz mieszkańców Podczerwonego i Koniówki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy także panu Kazimierzowi Hajnosowi, który charytatywnie użyczył swojego busa oraz poświęci swój czas, aby dostarczyć żywność do Sióstr Albertynek w Zakopanem - mówią.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podczerwonem chętnie pomagają potrzebującym. W ten sposób naśladują swojego patrona - Brata Witalisa, który był pierwszym pomocnikiem św. Brata Alberta. Wojciech Leja współprowadził przytulisko w Krakowie, a w Zakopanem na polecenie swojego przełożonego wybudował Pustelnię na Kalatówkach.

Kuchnia Św. Brata Alberta w Zakopanem działa od 1992 r. przy parafii Najświętszej Rodziny. Prowadzą ją Siostry Albertynki. W czasach pandemii wydają codziennie ponad 100 posiłków. Siostry nie odmawiają nikomu. Żywią osoby w różnym wieku. Zależy im na tym, by każdy potrzebujący zjadł gorący posiłek.

Aby zapewnić wszystkim posiłek, kuchnia potrzebuje dużo produktów, z których można przygotować posiłek. W Kuchni nic się nie zmarnuje, wszystko zostanie wykorzystane. Żywność można także dostarczać bezpośrednio do Kuchni Św. Brata Alberta w Zakopanem przy ul. Nowotarskiej.

Kuchnia Św. Brata Alberta utrzymuje się z datków. Można ją wesprzeć także, dokonując przelewu na konto.

Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem przy ul. Nowotarskiej 41.
89 1240 1587 1111 00000 816 4003 z dopiskiem: dla Kuchni św. Brata Alberta.

mat. nadesłany, zdj. Wolontariat Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij