Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
07.04.2021, 16:58 | czytano: 708

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - ubierz się na niebiesko

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tego powodu na całym świecie odbywały się różnego rodzaju happeningi, warsztaty oraz szkolenia mające na celu propagowanie wiedzy, poszerzenie empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu oraz zwrócenie uwagi na to, że autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju.

W tym roku ze względu na #COVID19 ograniczamy się do informacji przekazywanych za pośrednictwem znaków wyrażających świadomość i solidarność z osobami z ASD i ich Rodzinami.

Nowotarskie obchody rozpoczniemy już 9 kwietnia (piątek) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu, gdzie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i na znak wsparcia dla osób ze spektrum oraz ich Rodzin i Opiekunów przygotowano wewnątrzszkolne atrakcje z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią:
- wewnątrzszkolne atrakcje dla dzieci i młodzieży: fotobudka, akcja zbiórki niebieskich nakrętek ,,Serce dla autyzmu'';
- rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - fotograficznego ,,TAK JA TO WIDZĘ'' na stronie internetowej: https://zpswo.nowotarski.edu.pl/;

O godz. 20.00 rozświetlenie nowotarskiego Ratusza oraz kładki na niebiesko;

Dodatkowo w ramach obchodów odbędzie się konferencja ,,Autyzm od teorii do praktyki“ w dniach 9 i 16 kwietnia (piątki) - szkolenie wewnętrzne Placówki. Jej celem jest podjęcie dyskusji w środowisku nad zintegrowanym podejściem w terapii i nauczaniu osób z autyzmem i konieczności współpracy specjalistów, w zakresie zapewnienia jak najlepszej jakości życia osób z ASD. W czasie konferencji on-line przewiduje się zróżnicowane formy wystąpień. Będą to wykłady oraz panel dyskusyjny dotyczący doświadczeń osób z ASD w odnajdywaniu się we współczesnej rzeczywistości.

Szczegółowy program konferencji:
9 kwietnia (piątek) godz. 16.00 – 17.30
Rozwój zaburzony czy odmienny - zaburzenia ze spektrum autyzmu w perspektywie współczesnych badań; Prowadzący: dr Krzysztof Gerc, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; szkolenie wewnętrzne

16 kwietnia (piątek) godz. 16.00 – 17.00
Jak oswoić autyzm? Prowadzący: dr hab. Danuta Wolska, prof. UP, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie; szkolenie wewnętrzne

16 kwietnia (piątek) godz. 17.00 – 18.00
Objawy autyzmu - atutem czy przeszkodą w rozwoju ucznia? Prowadzący: dr Andrzej Wolski, Effatha. Poradnia dla dzieci z Autyzmem i innymi Zaburzeniami Rozwoju w Krakowie; szkolenie wewnętrzne

Nowotarscy specjaliści zapraszają na bezpłatne diagnozy i konsultacje, a ZPSWO na wystawę prac. Bezpłatne diagnozy i konsultacje:
Olga Wielińska-Jachymiak (terapeuta SI, fizjoterapeuta, neurologopeda) Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Dzieci Nowy Targ, tel. 504 100 176;

Joanna Piotrowska-Ancew (neurologopeda) Gabinet Neurologopedyczny Joanna Piotrowska-Ancew Nowy Targ, tel. 600 990 005;

Barbara Król (neurologopeda, surdopedagog, balbutolog) Communicatio- gabinet terapeutyczny Nowy Targ, tel. 787 274 700;

12 - 30 kwietnia: Wystawa prac ,,Tak ja to widzę''; Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu

Patronat honorowy:
Starosta Nowotarski Krzysztof Faber
Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha

Organizatorzy:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu

Współpraca: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ, Małopolskie Centrum Kultury ,,Sokół’’, Galeria BWA ,,Jatki’’, Fundacja Na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu, Stowarzyszenie DASZ RADĘ - inicjatywa społeczno - edukacyjna, Stowarzyszenie Lions Club Wysoka Członek Lions Clubs International, Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Dzieci, Communicatio- gabinet terapeutyczny Nowy Targ.

mat. prasowy, opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Rodzic15:03, 8 kwietnia 2021
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu jest organizatorem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jakim prawem i odkąd to starosta nowotarski i burmistrz miasta patronują prywacie i reklamowaniu się "nowotarskich specjalistów" będących pracownikami Ośrodka specjalnego do reklamowania swoich prywatnych gabinetów wykorzystując organizatora-czyli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu dla realizacji prywatnych interesów? Panowie starosto i burmistrzu szanujcie się bardziej i czytajcie ze zrozumieniem komu i w czyim interesie patronujecie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij