Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Nowy Targ i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
12.04.2021, 20:54 | czytano: 1681

8 kandydatów czeka na złożenie przysięgi ratowniczej

Fot. GP GOPR / Facebook

W ostatni weekend odbyło się pierwsze szkolenie kandydatów, którzy w lutym zdali egzamin do Grupy Podhalańskiej GOPR.

Podczas dwudniowych zajęć nowi ratownicy zapoznali się m.in. ze strukturą i organizacją GOPR, środkami transportu stosowanymi w ratownictwie górskim, mieli zajęcia z medycyny, przeprowadzili nocną pozorowaną wyprawę ratunkową oraz odbyli szereg ćwiczeń praktycznych z zakresu improwizacji oraz nawigacji. W zajęciach wzięło udział 13 kandydatów.
Jednocześnie w niedzielę odbył się egzamin dla kandydatów, którzy zakończyli cykl szkoleń I stopnia. Podeszło do niego osiem osób, wszystkie uzyskały pozytywny wynik i jesienią będą mogły złożyć uroczystą przysięgę ratowniczą.

Źródło: GP GOPR, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij