Niedziela, 16 maj 2021, Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Czarny Dunajec i okolice
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 73
Rain
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 86
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.04.2021, 13:03 | czytano: 1431

Młodzi naukowcy na "Podhalance"

56 referatów, 11 posterów i 130 uczestników konferencji z 15 uczelni wyższych z całej Polski - to podsumowanie V. Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców "NAUKA TALENT PASJA", zorganizowanej przez wykładowców Zakładu Turystyki i Rekreacji oraz studentów z Podhalańskiego Koła Naukowego Turystyki.

Konferencję otworzył rektor Podhalańskie Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk. Wykład otwierający pt. „Las – miłość i pasja” wygłosił mgr inż. Krzysztof Przybyła z Nadleśnictwa w Nowym Targu. W dalszej części, w wirtualnej rzeczywistości, młodzi naukowcy rozmawiali o wpływie pandemii na turystykę, przewidywanych zmianach w tej branży w postpandemicznej przyszłości, mówiono o błyskawicznym rozwoju turystki wirtualnej oraz wpływie influencerów, mass- i social- mediów na trendy w podróżowaniu.

Młodzi badacze prezentowali wyniki własnych badań. Chętnie sięgali do nowatorskich tematów, związanych z astroturystyką, turystyką kamperową oraz „fenomenem poszukiwania ulotnych przestrzeni” czyli Urbeksem. Oprócz sesji tematycznych z poszczególnymi referatami, odbyła się także sesja posterowa w wersji online.

Zainteresowanie konferencją przerosło oczekiwania organizatorów, którzy już zapowiedzieli kolejną VI Konferencję Młodych Naukowców w jesieni 2021 roku.

Materiały prasowe, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Stu21:04, 17 kwietnia 2021
Pan Przybyła jest wspaniały, pasjonat i serdeczny człowiek.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij