Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
23°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
22°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 82 %
20.04.2021, 14:20 | czytano: 1433

"Posprzątajmy"

NOWY TARG. Urząd Miasta namawia do udziału w społecznej akcji sprzątania.

"W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Nowy Targ do wspólnego dbania o środowisko. W dniach od 21 do 25 kwietnia posprzątajmy w swojej najbliższej okolicy. Zbierzcie chętną grupę osób, wybierzcie miejsce i do dzieła. W celu ustalenia szczegółów (pobranie worków, rękawiczek, miejsce zgromadzenia odpadów) kontaktujcie się z Urzędem Miasta pokój nr 111 lub tel. (18-26-11-294)" - zachęca magistrat i przypomina, że "Międzynarodowy Dzień Ziemi celebrujemy cały rok, a nie tylko jeden dzień".

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
kiel20:28, 20 kwietnia 2021
Urząd miasta nie potrafi dopilnować spółek zależnych, odpowiedzialnych za utrzymywanie w NT porządku, za to traktuje mieszkańców jak chłopów pańszczyźnianych.
"Zbierzcie" "wybierzcie" - a pocałujta mnie w nos i sami bierzcie się do roboty.
kulturalny właściciel psa20:24, 20 kwietnia 2021
jako właściciel psa apeluję do mieszkańców, aby zostawić dla psich ,,,, te marne parę koszy w kolorze pomarańczowym i śmieci typu butelki, opakowania po pizzy itp wrzucać do innych czyli zielonych. Chociaż w sumie to skoro tych pomarańczowych jest pięć na krzyż w mieście, to ja psie ,,,, zmuszony jestem wrzucać do zielonych. APELUJĘ ZATEM o więcej koszy bo szlag mnie trafia, jak idę z woreczkiem z psią ,,, przez pół kilometra szukając kosza i wtedy już kolor mi obojętny.

Odnośnie koszy to też nie rozumiem, czemu młodzież akurat na nich ćwiczy sztuki walki rozwalając zawartość czyli m.in. psie ,,,, co sprawia, że czuję bezsens mojego "zbieractwa" ....

A jeszcze spacerując z psem tu i tam zastanawia mnie, dlaczego przy konieczności comiesięcznego płacenia za wywóz śmieci TYLU IDIOTÓW uważa, że jak wywali lodówkę, telewizor czy jakieś skórki po owieczkach w terenach zielonych to w portfelu zostanie więcej .... Buraczki po prostu.
Andrzej.16:59, 20 kwietnia 2021
jak dotąd nie widziałem aby burmistrz lub jego urzędnicy szli i rozsypywali śmieci po Mieście, ale za to widać jak użytkownicy miejskiej infrastruktury(ścieżki rowerowe ,deptaki, parki) zostawiają po sobie pamiątki (puszki po piwie, butelki po napojach, papiery, a ostatnio modne są maseczki i inny syf. Nikt inny tego nie robi tylko oświeceni i porządni mieszkańcy tego ,,Zaniedbanego przez władze miasta". do Burmistrza mam żal ze w tym Mieście wzdłuż ulic i deptaków nie ma koszy na śmieci, chociaż jak przy ścieżce na Ibisorze zamontowano ławki i kosze to jakiś sprawiedliwy rozwalił je w drobny mak. Nie namawiam do zaprzęgania do sprzątania dzieci z przedszkola, bo to jest wyzysk, ale niech każdy użytkownik weźmie ze sobą to co przyniósł, bo czasy panów i parobków dawno odeszły, chociaż niektórym się wydaje, że są Panami. Jak mówi stare przysłowie z dziada pana nie będzie chociażby nie wiadomo ile miałby kasy jeżeli dobrego wychowania nie wyniósł z domu. Burmistrz jest sługą wyborców ale nie parobkiem, i nikomu nie będzie podcierał 4 liter, bo jego celem są inne działania.
kielecki16:36, 20 kwietnia 2021
O wspaniała inicjatywa, myślę że doskonałym pomysłem będzie przykład idący z "góry" - burmistrz, zastępcy i zatrudnieni w UM powinni poświęcić wolną sobotę i zadbać o czystość Miasta, które ich karmi.
Swoją drogą takiego brudu jak teraz to nigdy nie było. Syf, kiła i mogiła - ale udekorowana wstążką.
tylko referendum15:15, 20 kwietnia 2021
A może zakład pana burmistrza wreszcie się weźmie za sprzątanie bo taki syf jak w NT to chyba tylko w Bangladeszu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij