Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
30.04.2021, 17:38 | czytano: 651

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

ZAKOPANE. Tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ze względu na wciąż trwającą pandemię oraz obostrzenia sanitarne, nie mogą się odbyć w formule, jaka znana jest mieszkańcom Zakopanego i Turystom.

Jednakże w Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy ul. Krupówki 1 zostanie odprawiona o godz.11.00 msza święta w intencji Ojczyzny. Burmistrzowie złożą w imieniu Mieszkańców wiązanki kwiatów pod Drzewem Wolności jak również przy Pomniku Grunwaldzkim na Skwerze rotmistrza Witolda Pileckiego.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zbiega się z 100-rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego. Mieszkańców i Gości magistrat zaprasza do obejrzenia plenerowej wystawy na ul. Krupówki przy oczku wodnym pt. „Wojny nie chcemy, ale Górnego Śląska nie damy! Taka jest wola całej ludności Podhala!”. Ekspozycja przygotowana przez Natalię Skiepko - Miejskiego Konserwatora Zabytków przybliża historię Powstańców Śląskich 2. Baterii I Dywizjonu Artylerii. Pod dowództwem por. Jerzego Lgockiego – właściciela dóbr Łopuszna, czterdziestu ochotników z Zakopanego wyruszyło na Śląsk, aby bronić granic Państwa Polskiego. Na wystawie będzie można zobaczyć również postać jednego z Ojców Niepodległości – Wojciecha Korfantego i poznać jego związki z Zakopanem.

Ekspozycją na Krupówkach rozpoczną się w Zakopanem uroczystości „Zakopane w 100-lecie III Powstania Śląskiego”. Szczegóły na stronie: www.zakopane.pl

UM Zakopane, opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij