Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
23°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
22°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 82 %
02.05.2021, 18:50 | czytano: 597

Szczawniccy kameraliści z Oratoriami Bacha w Szczawnie-Zdroju (zdjęcia)

zdj. Jakub Garbacz, Ars Sonora

Szczawniccy kameraliści, wchodzący w skład międzynarodowego, wokalno-instrumentalnego zespołu Baroque Collegium1685 Chór i Orkiestra, zaprezentowali Oratoria J.S. Bacha z na finał I edycji Szczawno-Zdrój Baroque Festival AD2021.

Zespół Baroque Collegium 1685 powstał w 2016 r. z inicjatywy Agnieszki Żarskiej, która jest jego kierownikiem artystycznym i managerem.

Koncert, prezentujący bachowskie arcydzieła Okresu Paschalnego: Oratorium Wielkanocne BWV 249 oraz Oratorium na Wniebowstąpienie Pańskie BWV 11, odbył się w unikatowej, neobarokowej przestrzeni Teatru Zdrojowego bez udziału publiczności. Śpiewacy ze Szczawnicy dzielili scenę ze znakomitymi artystami z kilku krajów Europy, także z solistami związanymi m.in. z jednym z najlepszych na świecie zespołów wykonujących muzykę barokową - Collegium Vocale Gent: Magdaleną Podkościelną (sopran), Margot Oitzinger (alt), Tobiasem Hungerem (tenor) oraz Peterem Kooijem (bas) - cenionym na świecie autorytetem wykonawstwa wokalnej muzyki baroku.

Wydarzenie zostało utrwalone na nagraniu audio/ video, a jego retransmisja odbędzie się pod koniec maja i zostanie opublikowana w sieci, na kanale YouTube Szczawno -Zdrój Baroque Festival oraz na stronie internetowej: baroquefestival.pl

SCK, zdj. Jakub Garbacz, Ars Sonora
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij