Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Nowy Targ i okolice
Rain
11°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88
Clouds
12°
Wiatr: 11.52 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 92
Clouds
13°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 96
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
03.05.2021, 17:21 | czytano: 494

EKO-majówka w Rabce-Zdroju

9 maja odbędzie się EKO-majówka w Rabce-Zdroju, czyli piknik kulturowo-ekologiczny. Z uwagi na pandemię będzie miał formułę online.

"Zapraszamy do udziału w EKO-majówce, pikniku kulturowo-ekologicznym organizowanym przez Stowarzyszenie Lokomotywa przy współpracy z Urzędem Miasta Rabka-Zdrój. Piknik odbędzie się 9 maja w wersji online" - zaraszają organizatorzy, "Będzie skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Rabka-Zdrój i będzie mówił o sprawach im bliskich, o powietrzu, wodzie, glebie i śmieciach. A także o tradycji – z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń porozmawiamy o dawnych zwyczajach, o góralskim zero waste, czyli dobrych praktykach naszych dziadków. Na live na fb będzie można powalczyć o wyjątkowe nagrody ufundowane przez naszych partnerów i wystawców. Część zostanie wykonana przez panie z miejscowych kół gospodyń wiejskich, np. domowe ciasta, chleby lub obiad dla rodziny. Konkursy będą poprzeplatane pokazami działań warsztatowych lokalnych organizacji.

Podczas EKO majówki podkreślimy aspekt ekologiczny dawnych tradycji. Odwołamy się do czasów sprzed powszechnego użycia plastiku, chemii i materiałów jednorazowych oraz pokażemy, jak współcześnie można tamtą wiedzę wykorzystać z korzyścią dla naszego zdrowia i środowiska. Podczas pikniku będzie można poznać nowoczesne trendy w życiu codziennym, kulturze i biznesie. Po raz kolejny powtórzymy informacje na temat segregacji śmieci, a nasi eksperci rozwieją wątpliwości gdzie co wrzucać. Przy okazji nie zabraknie konkursów z ciekawymi nagrodami i prezentacji ekologicznych rozwiązań, produktów i technologii. Poznamy wystawców z Rabki, okolic i nie tylko, którzy wprowadzają ekologiczne rozwiązania w życie. Nie zabraknie wiosennych tematów: ogród na balkonie, hodowla roślin less waste, ogród biodynamiczny, ogród przyjazny pszczołom, ptakom i jeżom. Łącznikiem między starym a nowym będą zajęcia dla dzieci promujące świadomość ekologiczną, pokaz zajęć teatralnych prowadzonych przez Krystynę Kachel i wyjątkowy koncert „Brzmienie głębokiej ekologii”.

Wszystkie wydarzenia kulturalne będą ogólnodostępne i bezpłatne.

Wystąpią:
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej
Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka”
Związek Podhalan „Robcusie i Robcanie”
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego wsi Rdzawka, Zespół „Powicher”
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Lalek „Rabcio”
Pathman i przyjaciele
Stowarzyszenie Lokomotywa
Koła Gospodyń Wiejskich z Rdzawki, Ponic i Chabówki

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij