Poniedziałek, 27 września 2021, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
-
brak pomiaru
Clouds
13°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
12°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 80 %
Clear
14°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90 %
10.05.2021, 09:47 | czytano: 1835

Śmieci nad Białką

Fot. Robert Miśkowiec

Przy drodze koło mostu w Trybszu powstało dzikie wysypisko śmieci.

Jadąc z od strony Nowego Targu, wystarczy skręcić za mostem w prawo, by przy leśnej drodze natrafić na wysypane lub rozrzucone śmieci. Nie wygląda to dobrze, tym bardziej, że latem to chętnie odwiedzane przez turystów miejsce.

r/ zdj. Robert Miśkowiec
najnowsze informacje
komentarze
sami soi śmieciarze08:07, 11 maja 2021
Nikt obcy tego nie zostawił, tylko swoi bałaganiarze !Komu by się chciało wozić śmieci spoza terenu ?
Ada07:55, 11 maja 2021
Chyba pisałam o innym miejscu (nie orientuję się w tamtych okolicach, miałam na myśli zjazd przy żółto-czerwonym moście między Krempachami, a Nowa Białą).
Tym bardziej przykro, że takich miejsc jest więcej..
Ada07:44, 11 maja 2021
Taką wiadomość należy skierować do urzędu gminy lub radnych, im więcej ludzi zaapeluje o kosz w okolicy, tym większe prawdopodobieństwo, że coś zrobią. Albo chociaż cykliczny odbiór worków i odpadów spod drogi. Sama pisałam, ale bez odzewu, /.../
Niejednokrotnie sprzątałam okolice, ale pełne worki musiałam zostawić przy drodze, albo nawet po drodze (teraz dwa worki są na środku "wyspy" między dwoma odnogami rzeki, gdyby był ktoś chętny mi pomóc), bo było tego za dużo by wziąć na raz (jeden worek = kilkanaście kilogramów, do przeprawienia się przez rzekę). A ile razy nie wrócę, tyle też więcej jest śmieci do zabrania. Niekończącą się historia. Najbliższy kosz jest (chyba, bo nie znam okolicy zbyt dobrze) pod kościołem, mały zwykły uliczny kosz. Nie ma nawet gdzie tych worków zawieźć w większych ilościach.

Jest problem i należy szukać rozwiązania. Na szybko, można by było zorganizować akcje sprzątania (może właśnie straż pożarna by pomogła? może młodzież szkolna?) ale trzeba pomyśleć także o przyczepce na śmieci i gdzie je później wywieźć (albo dogadać się z firmą wywożąca śmieci w tych miejscowościach, by zabrali spod drogi). Tylko jak to zorganizować?
No i długofalowo jednak potrzebny jest kosz, śmieci przybywa więcej niż kilka osób jest w stanie na raz wysprzątać.
gość18:38, 10 maja 2021
To jednodniowi turyści o swoim wikcie a reszta jak widać
Kto16:22, 10 maja 2021
W gminie bukowina strażacy sprzątali śmieci
Może gmina Łapsze niżne też coś zorganizuje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij