Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.86 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 23.832 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 23.94 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 25.272 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 79 %
10.05.2021, 13:01 | czytano: 1995

Kościół w Trybszu w 3D (video)

Fot. Małopolska Organizacja Turystyczna

20 najwspanialszych obiektów Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce zostało i zeskanowanych laserowo w 3D i zaprezentowanych w formie animacji. Dwa tygodnie temu pokazaliśmy kościół w Orawce, dziś prezentujemy kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu.Został wzniesiony w XVI wieku jako konstrukcja dwudzielna orientowana. Na uwagę zasługuje fakt, że kościół ten został wybudowany z drzewa modrzewiowego bez użycia żadnych gwoździ. Nieco później, w XVII wieku powstały w nim zachwycające malowidła ścienne nieznanego autora, zaś na stropie prezbiterium piękna scena Wniebowzięcia i Koronacji Matki Boskiej namalowana na tle Panoramy Tatr. To najstarsza z zachowanych panoram tatrzańskich. Zapraszamy do obejrzenia animacji i podziwiania każdego centymetra drewnianego kościoła w Trybszu.


Projekt realizuje Małopolska Organizacja Turystyczna.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij