Środa, 16 czerwiec 2021, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.152 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.9 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 89 %
21.05.2021, 13:05 | czytano: 1361

"Każde dziecko może zostać mistrzem świata"

To idea, która przyświeca trenerom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom trenującym kajakarstwo górskie na naturalnym torze kajakowy na rzece Dunajec w Krościenku nad Dunajcem. Zadanie znalazło się w tegorocznym budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

BO realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pozwala obywatelom na realizowanie inicjatyw lokalnych, mający wpływ na rozwój sportu, kultury, turystyki, edukacji, ekologii w swoim najbliższym otoczeniu.

Wśród nich znajduje się propozycja Akademii Młodego Kajakarza, zgłoszona przez rodziców młodych kajakarzy górskich, którzy widząc zaangażowanie trenerów i dzieci postanowili wziąć inicjatywę odbudowy kajakarstwa górskiego w Pieninach w swoje ręce.

Zadanie dotyczy zorganizowania treningów kajakarskich dla początkujących dzieci i młodzieży z subregionu podhalańskiego powiat nowotarski, zakup sprzętu (kajaki górskie, wiosła, kaski, kamizelki ratunkowe) , oraz montaż kontenera socjalnego i wiaty magazynowej. Głównym celem jest stworzenie szansy i bezpiecznych warunków do uprawiania olimpijskiej dyscypliny, oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, poprzez przeprowadzenie bezpłatnych treningów z kajakarstwa górskiego na naturalnym torze na odcinku Dunajca w Krościenku nad Dunajcem pod okiem doświadczonych trenerów i wielokrotnych Mistrzów Polski: Joanny Mendoń-Polaczyk i Henryka Polaczyka, którzy wywodzą się z olimpijskiej rodziny kajakarzy górskich.

Kajakarstwo w regionie podhalańskim ma długie tradycje i wielu utalentowanych sportowców. Jak wielokrotni medaliści mistrzostw Świata i Europy, Bracia Brzezińscy oraz rodzeństwo Polaczyków wśród których są dwaj olimpijczycy Grzegorz który był siódmy w Atenach i Mateusz, czwarty z Igrzysk w Londynie. Mateusz Polaczyk jest też najbardziej utytułowanym kajakarzem w historii polskich kajaków górskich.

Kajakarstwo górskie jest sportem olimpijskim, który jest trudno dostępny, szczególnie dla początkujących, ze względu na wykorzystywanie specjalistycznego i drogiego sprzętu. Kajaki dostępne są jedynie w klubach sportowych, które wymagają członkostwa co wiąże się m.in. z wnoszeniem składek. W szkołach nie ma możliwości zapoznania się z tym sportem. Niestety obecnie brakuje zaplecza do organizowania zajęć kajakarskich dla początkujących.

Realizacja projektu pozwoli na wyrównanie szans dzieci i młodzieży z terenu powiatu w stosunku do większych ośrodków szkoleniowych. Organizowanie zajęć ułatwi zdobywanie umiejętności i sprawności dla 50 – cioro dzieci w wieku 6-18 lat z podregionu nowotarskiego.

Projekt ma zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników, a być może przyczyni się do odkrycia w sobie życiowej pasji i wyłoni kolejnych mistrzów.

Trenerzy wierzą, że wśród dzieci z Pienin są te, które w przyszłości będą zdobywały najcenniejsze medale z Mistrzostw Świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich. Muszą tylko mieć szanse na to aby spróbować tej pięknej dyscypliny.

Swoje poparcie dla Akademii Młodego Kajakarza możecie Państwo wyrazić poprzez oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim.

Głosować można na trzy sposoby:
1. na stronie www.bo.malopolska.pl w panelu GŁOSOWANIE;
2. wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Agenda zamiejscowa UMWM, al. 1000-lecja 44, 34-400 Nowy Targ;
3. wrzucając kartę do głosowana do urny wystawionej w Agendzie zamiejscowej UMWM, al. 100-lecia 44 w Nowym Targu
kod zadania: POD 1
tytuł: AKADEMIA MŁODEGO KAJAKARZA
subregion podhalański - powiat nowotarski

Głosowanie trwa do 14 czerwca br.

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij