Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 22.86 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.832 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
14°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.272 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 82 %
16.06.2021, 12:00 | czytano: 901

Finał konkursu „Tyś po Bogu największą pociechą” (zdjęcia)

zdj. organizatora

W Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie literackim i plastycznym „Tyś po Bogu największą pociechą”.

Konkurs jest częścią tegorocznych obchodów 160. Rocznicy Objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, które wspólnie organizują Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Do konkursu literackiego swoje prace zgłosiło 70 uczestników. Oceny dokonała komisja w składzie: Anna Mlekodaj, Maria Śliwińska, Ks. Marcin Godawa, Arkadiusz Wiech oraz Piotr Mirecki.

Do konkursu plastycznego swoje prace zgłosiło 190 uczestników. Oceny dokonała komisja w składzie: Janusz Tycner, Maria Gąsienica - Gładczan, Maciej Kuchta, Zofia Górska oraz Anna Trebunia – Wyrostek.

Wyniki obu konkursów dostępne są na stronie internetowej: organizatora.

Zebrani na uroczystości zostali przywitani przez Ojca Mateusza Jacukiewicza z Sanktuarium na Wiktorówkach, przez Panią Marię Kuruc Zastępcę Wójta Bukowina Tatrzańska oraz przez Anitę Żegleń Wójta Gminy Poronin. Zanim ogłoszono wyniki i wręczono nagrody przybyli goście mieli okazje wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu Zespołu GG Duo w składzie Gabriela i Wojciech Gąsior.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy były wręczane przez Anitę Żegleń Wójta Gminy Poronin oraz przez Marię Kuruc Zastępcę Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Zwycięzcom oraz wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach, która 3 lipca wyruszy dwoma trasami – pierwszą z Poronina przez Małe Ciche i Zazadnią i drugą z Bukowiny Tatrzańskiej przez Głodówkę i Wierch Poroniec.

Organizatorzy serdecznie dziękują Marii Dawidek i Władysławowi Zygmuntowiczowi Kierownikom Zespołu Regle z Poronina, za użyczenie scenografii.

mat. pras., opr. s/ zdj. organizatora
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij