Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.06.2021, 13:13 | czytano: 397

Poetycka premiera na zakończenie sezonu Teatru Witkacego

witkacy.pl

Premierą spektaklu poświęconego poetce Joannie Kulmowej, zakończył swój sezon artystyczny Teatr Witkacego w Zakopanem.

Jak co roku w połowie czerwca, Teatr im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem zamyka kolejny artystyczny sezon. Tym razem zwieńczenie sezonu miało szczególny charakter, związany z oficjalną premierą nowego spektaklu w repertuarze teatru.

W mijającym tygodniu publiczność mogła po raz pierwszy obejrzeć inscenizację „Nietoperz czyli dwoistość”, zrealizowaną w ramach Sceny Propozycji Aktorskich przez aktorskie duo Joanna Banasik - Krzysztof Najbor.

Sztuka prezentuje twórczość i sylwetkę niezwykłej i niedocenionej poetki, pisarki, autorki librett, aktorki – Joanny Kulmowej. Utwory poetyckie są tu przeplatane są piosenkami z muzyką kompozytora Jerzego Chruścińskiego. Mało znane i rzadko prezentowane na scenie wiersze, fraszki, mini dramaty, fragmenty autobiografii inspirują widza niezwykłą fantazją, dowcipem, a także czarnym humorem.

- Bardzo cieszy fakt, że zarządzane przez województwo instytucje artystyczne mogą znów działać stacjonarnie i zapraszać do siebie widzów spragnionych wartościowej kultury. Teatr Witkacego w Zakopanem od lat gra dla swojej wiernej publiczności, ale też nie zamyka się na żadnego odbiorcę. Gorąco polecam spektakl „Nietoperz, czyli dwoistość” wszystkim małopolskim miłośnikom poezji, również tej śpiewanej. W kameralnym wnętrzu wspaniałego teatru, w samym sercu Podhala, będziecie Państwo mogli spędzić niezapomniany wieczór - komrntuje Iwona Gibas z zarządu województwa, obecna na spektaklu.

Premierowy spektakl oraz inne pozycje repertuarowe Teatru Witkacego będzie można obejrzeć od drugiej połowy lipca, wraz z wznowieniem działalności instytucji po przerwie urlopowej. Do tego czasu widzowie mogą oglądać przedstawienia teatru za pośrednictwem internetowej platformy witkacy.tv. W najbliższym czasie teatr udostępni inscenizacje powstałe w ramach cyklu Tatrzańskie: „Na przełęczy”, „Człapówki – Zakopane” oraz „Spiski - Hej!”.

Więcej informacji na stronie Teatru Witkacego.

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas