Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
21.06.2021, 14:07 | czytano: 1000

Zimowa Akademia Sportu - zabawa połączona ze wsparciem dla pogorzelców z Nowej Białej

NOWY TARG. W dniach 26 i 27 czerwca w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza zorganizowana zostanie Zimowa Akademia Sportu, z udziałem sportowców. Będzie to też okazja do okazania wsparcia finansowego osób, które ucierpiały wskutek sobotniego pożaru w Nowej Białej.

- Dlaczego Festiwal? Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je rodzicom i dzieciom, tak, aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po raz pierwszy w Polsce w Nowym Targu. Festiwal rozpocznie się w sobotę i będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną. Ważnym punktem Festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych. Chcemy, aby przedstawiciele wiodącej zimowej dyscypliny byli obecni na festiwalu prezentując swoją dyscyplinę i zachęcając do treningów - komentuje w imieniu organizatorów Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki w nowotarskim UM.

Konkurencje rodzinne w programie Festiwalu:
- short track (na łyżworolkach),
- letni curling,
- letni biathlon (ze strzelnicą laserową),
- snowboard (konkurencje na równoważni, zadanie na batucie),
- minihokej,
- konkurencje hokejowe.

Najlepsi otrzymają medale, nagrody rzeczowe, koszulki festiwalowe

"Festiwal Sportów Zimowy to także pomoc, ponieważ w związku z ogromną tragedią, jaka dotknęła mieszkańców Nowej Białej, Organizatorzy oraz Winter Classic postanawia zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc w odbudowie spalonych domów. Wszystko rozpoczynamy podczas Festiwalu, będzie można wrzucić do puszki dobrowolny datek na odbudowę domów" - czytamy w komunikacie.

W Festiwalu wezmą udział wspaniali polscy sportowcy, w tym Bartosz Łobaza – reprezentant Polski w curlingu, Igor Sikorski – medalista Igrzysk Paraolimpijskich, Krystyna Guzik – olimpijka w biathlonie oraz Paulina Ligocka – olimpijka w snowboardzie.

Impreza rozpocznie się 26 czerwca o godz. 14.00 i potrwa do 19.00. W niedzielę 27 czerwca - zabawa trwać będzie w godz. 10.00-15.00.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Anima Proc Activ, Gmina Miasto Nowy Targ oraz BDB Event. Partnerem wydarzenia jest Winter Classic Nowy Targ.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas