Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój i okolice
-
brak pomiaru
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 97 %
23.06.2021, 18:58 | czytano: 582

III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek

W Chochołowie na trasach Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego "Na Kamieńcu" rozegrany został III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich w biegach przełajowych.

Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół i klubów sportowych: SP Chochołów, SP Podczerwone, SP nr 7 Zakopane, UKS Ratułów, SP Podszkle, ZSP Dzianisz, UKS Zogrody, SP Tylmanowa, UKS Kłodne, SP Ciche JP II, SP nr 1 Mszana Górna oraz I LO Rabka-Zdrój.

Memoriał upamiętnia kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamięć o ich poświęceniu i czynie zbrojnym, służący odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, jest chlubą i dumą mieszkańców Podhala i wszystkich Polaków.

oprac. r/ zdj. Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij