Poniedziałek, 03 października
Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
Wiatr: 11.088 km/h Wilgotność: 36 %
Rain
Wiatr: 17.172 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 18.108 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
10°
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
Zgonów
0
Na kwarantannie
0
Wykonanych testów
1
27.06.2021, 10:20 | czytano: 1026

Stypendia wojewody dla wybitnych uczniów i studentów

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę zatwierdzającą listy rankingowe w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego dla uczniów oraz studentów szczególnie uzdolnionych.

zdj. ilustracyjne
- Stypendia, na kwotę ponad 820 tys. zł otrzyma 187 uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki edukacyjne oraz odnoszących sukcesy w konkursach, olimpiadach, sporcie i znajdujących się w trudnej sytuacji losowej - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Ponadto 20 szczególnie uzdolnionych studentów w zakresie nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych, humanistycznych i społecznych, odnoszących sukcesy sportowe i artystyczne, a także znajdujących się w trudnej w sytuacji losowej otrzyma stypendia na kwotę 120 tys. zł. Łącznie więc kolejnych 207 młodych, uzdolnionych Małopolan otrzyma wsparcie stypendialne na łączną kwotę ponad 940 tys. zł.

Stypendia dla małopolskich uczniów

Program adresowany jest do wszystkich uczniów, których miejsce zamieszkania znajduje się na terenie Województwa Małopolskiego lub którzy są uczniami szkół zlokalizowanych na jego obszarze począwszy od klasy piątej szkoły podstawowej, a skończywszy na tegorocznych maturzystach, a więc uczniach szkół ponadpodstawowych. Najbardziej uzdolnionym uczniom tychże szkół przyznano łącznie 187 stypendiów ze złożonych 508 wniosków. Każdy uczeń kl. V -VII szkoły podstawowej otrzyma stypendium w kwocie 3,5 tys. zł, kl. VIII - 4 tys. 250 zł, natomiast stypendyści szkół ponadpodstawowych otrzymają 5 tys. zł.

Aby ubiegać się stypendium należało spełnić jednocześnie dwa warunki w zależności od rodzaju wnioskowanego wsparcia:
- za szczególne osiągnięcia artystyczne – odpowiednio wysoka, w zależności od etapu edukacyjnego średnia arytmetyczna ocen z zakresu kształcenia ogólnego oraz co najmniej jedno osiągniecie artystyczne,

- za szczególne osiągnięcia sportowe – odpowiednio wysoka, w zależności od etapu edukacyjnego średnia arytmetyczna ocen z zakresu kształcenia ogólnego oraz co najmniej jedno osiągniecie sportowe,

- za szczególne osiągnięcia w naukach humanistycznych – odpowiednio wysoka, w zależności od etapu edukacyjnego średnia arytmetyczna ocen z zakresu kształcenia ogólnego oraz odpowiednio wysoka średnia ocen z przedmiotów humanistycznych,

- losowe – odpowiednio wysoka, w zależności od etapu edukacyjnego średnia arytmetyczna ocen z zakresu kształcenia ogólnego oraz trudna sytuacja losowa (śmierć lub pozostawanie w opiece paliatywnej osoby na której utrzymaniu pozostawał uczeń).

Stypendia dla małopolskich studentów

Program adresowany jest do wszystkich studentów zamieszkałych na terenie Województwa Małopolskiego, niezależnie od roku studiów na jakim pobierają naukę. Wnioski w minionym naborze, który trwał od 10 grudnia 2020 r. do 8 stycznia 2021 r. składali sami studenci ubiegający się o wsparcie stypendialne. Podczas tegorocznego naboru złożono 79 wniosków, z czego przyznano 20 stypendiów szczególnie uzdolnionym studentom na kwotę 6 tys. zł dla każdego stypendysty.

Już od przyszłego roku szkolnego i akademickiego będzie miał miejsce nabór w nowej, dużo szerszej i dostosowanej do aktualnych potrzeb formule. Sejmik Województwa Małopolskiego pod koniec kwietnia br. przyjął Regulamin Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji znacznie poszerzając możliwości otrzymania wsparcia stypendialnego dla uczniów oraz studentów.

W stypendium tym uczniowie oraz studenci pierwszego roku będą mogli ubiegać się o stypendia za szczególne osiągnięcia: w zakresie aktywności społecznej, artystyczne, sportowe, w naukach humanistycznych, naukach ścisłych, a także w zakresie multidyscyplinarnych osiągnięć. Studenci lat wyższych będą mogli natomiast korzystać ze wsparcia w zakresie aktywności społecznej, w zakresie multidyscypliarnych uzdolnień, a także za szczególne osiągnięcia artystyczne i sportowe.

UMWM, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
goran11:32, 27 czerwca 2021
Jednorazowe zasiłki czy stypendia w wysokości 10 zł na dzień?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas