Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Jabłonka
Clouds
-1°
Wiatr: 13.572 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-1°
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-1°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-0°
Wiatr: 16.632 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-3°
Wiatr: 11.952 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
209
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
160
49
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1304
763
Wykonanych testów
439
182
12.07.2021, 14:29 | czytano: 2000

Kamil Stoch: "To jeden z najlepszych obiektów do treningów na świecie"

Kamilowi Stochowi bardzo się podoba zmodernizowany kompleks Średniej Krokwi w Zakopanem. - Uważam, że jest jednym z lepszych obiektów do treningów na świecie, na jakim miałem możliwość trenować - mówi.

Fot. Marcin Szkodziński
Piątkowe zawody Mistrzostw Polski na Średniej Krokwi, ze względu na bardzo silne podmuchy wiatru, nie odbyły się. Organizatorzy po dwukrotnym przekładaniu godziny rozpoczęcia skoków ostatecznie podjęli decyzję o odwołaniu. Spytaliśmy skoczków, co dla nich oznacza takie oczekiwanie. - Cały czas niby w takiej gotowości byłem, ale też wszyscy widzieliśmy co się dzieje za oknem. Przypuszczaliśmy, że raczej nie będzie skoków, ale cały czas byliśmy skupieni – zaznacza Kamil Stoch.

Mimo iż zawody zostały odwołane, to skoczkom udało się przeprowadzić trening na obiekcie, który bardzo wysoko oceniają skoczkowie. - Uważam, że jest jednym z lepszych obiektów do treningów na świecie, na jakim miałem możliwość trenować – mówi Kamil Stoch. - W mojej opinii jest dosyć krótki czas od momentu startu z belki do wyjścia z progu. To sprawia trudność, że trzeba się od razu z belki poustawiać bardzo dobrze, bo później ciężko będzie nadgonić to na rozbiegu. To jest bardzo dobre. To jest to, nad czym teraz ja muszę popracować i uważam, że ten obiekt mi w tym pomoże - dodaje skoczek.

Nowoczesna i wymagająca konstrukcja kompleksu średnich skoczni w Zakopanem da także możliwości uczenia nowych zawodników. Do tej pory skoczkowie musieli wyjeżdżać za granicę, aby trenować, co wiązało się z bardzo dużymi kosztami oraz zmarnowanym czasem na dojazd. Dzięki otwarciu Średniej Krokwi w Zakopanem wszystko ma się zmienić, także warunki, w których będą trenować młodzi skoczkowie będą niemal identyczne. - W tym momencie mamy jedne z najbardziej nowoczesnych, jeśli nie nowocześniejszy obiekt na świecie. Pomysł z mrożonymi torami już na tych najmniejszych skoczniach jest super. Nie będzie takich momentów jak do tej pory, że w cieplejsze zimowe dni dzieci nie miały jak trenować, bo tory były za wolne i wszystko się rozpływało. Teraz dzieciaki będą mogły śmiało trenować przy każdych warunkach i to jest super - zaznacza Stoch.

Skoczka z Zębu cieszy nie tylko nowoczesny obiekt do treningów, ale także, że wreszcie ma możliwość skakania. W maju Kamil Stoch poinformował w mediach społecznościowych o operacji usunięcia narośli kostnej, która jest przypadłością skoczków. W grudniu 2014 roku Kamil przeszedł już taką operację, ale na prawej nodze. Tym razem konieczny był zabieg na lewej nodze. - Wszystko jest już dobrze - mówi Kamil Stoch. - Wróciłem do treningu z pełnym obciążeniem. Nie ma najmniejszego problemu przy żadnym ćwiczeniu, przy treningu na siłowni i co najważniejsze przy treningu na skoczni. Mogę śmiało oddawać skoki i cieszyć się, że mogę startować w zawodach. To jest coś, o co walczyłem przez ostatnie dwa miesiące - dodaje.

Kamil cieszy się, że wreszcie może wrócić do skakania i udziału w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich, chociaż dodaje, że plany na jego treningi początkowo były inne. - Dla mnie najważniejsza była informacja, że mogę startować w zawodach. Trenerzy na początku mieli trochę inny plan. Chcieli, żebym teraz wszedł na bardziej intensywny trening, żebym może nie tyle podgonił z obciążeniami, co odbył mocny motoryczny trening. Natomiast udało się to wszystko tak pogodzić, żebym mógł wystartować w Wiśle – zaznacza Kamil Stoch.

Skoczek z Zębu zaznacza, że forma zeszła trochę w dół, zapewnia jednak, że na sezon zimowy będzie w najwyższej formie. - Im więcej skoków, takiej monotonii i intensywności w treningach, to ta forma musi trochę zejść w dół. Nie walczę, żeby teraz być w tej najwyższej dyspozycji, tylko zimą – zapowiada Stoch.

ms/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
ole14:51, 14 lipca 2021
Super
Czekamy teraz na przynajmniej jedną trasę dla alpejczyków.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas