Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.08.2021, 16:08 | czytano: 1820

Przed nami czarnodunajecki Hołdymas

CZARNY DUNAJEC. Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec zaprasza na XXXI Gminne Dożynki Hołdymas 2021. W tym roku impreza odbędzie się 28 i 29 sierpnia. Gwiazdą będzie zespół Piersi.

"Co roku, końcem sierpnia rolnicy z Gminy Czarny Dunajec spotykają się podczas uroczystej mszy świętej dożynkowej oraz zakończenia prac m.in. polowych. Hołdymasowi, co roku towarzyszy także plenerowy festyn pełen atrakcji" - przypominają organizatorzy.

Zabawa zacznie się w sobotę o godz. 10.00 obok budynku dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem, gdzie rozegrany zostanie rajd rowerowy połączony z piknikiem. Wystąpi Anna Gąsienica Byrcyn.

Właściwe święto plonów odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. o 11.30 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Uroczysta Msza św. Dożynkowa. Wcześniej zaplanowano sadzenie Dębu Wolności. W programie także poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę żłobka w Czarnym Dunajcu.

Od godziny 13.00 impreza przeniesiona zostanie na stadion sportowy. Tam - parada zaprzęgów konnych, turniej sołectwa, koncerty i prezentacje, konkursy i zabawy.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas