Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
27.08.2021, 15:19 | czytano: 567

Festyn, Kino Letnie i Centrum Legend i Baśni Karpat (zdjęcia)

SPYTKOWICE. Na boisku sportowym tuż obok Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowane zostało Kino Letnie, rozpoczynające cykliczne wydarzenia związane z tworzeniem Centrum Legend i Baśni Karpat. Było to też okazja do podsumowania całej serii wydarzeń kulturalnych w gminie.

Centrum Legend i Baśni Karpat ma na celu gromadzenie w bibliotece literatury tego gatunku z całego regionu Karpat, jak również stworzenie miejsca, gdzie będą odbywać się warsztaty oraz imprezy towarzyszące. W tym roku skala zamierzenia dotyczyła naszego regionu, lecz jest zamysł, aby w przyszłości włączyć w nie również inne kraje wchodzące w łuk Karpat, Słowację, Węgry, Ukrainę, Rumunię, Czechy, Austrię i Serbię.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ryszard Klamerus, pełniący funkcję przewodniczącego Rady Programowej, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach.

Kino Letnie było okazją do podsumowania konkursu plastycznego oraz cyklu warsztatów teatralnych, literackich, muzycznych i filmowych odbywających się w ramach otrzymanego dofinansowania ze środków unijnych.

W konkursie plastycznym, tematycznie związanym z legendami regionu, wzięło udział 41 uczniów ze Spytkowic, Rabki Zdroju i Zubrzycy Górnej. Rezultatem jest piękny, kolorowy kalendarz z rysunkami i legendami dzieci na rok 2022, który otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, jury i zaproszeni goście. Prace oceniał artysta plastyk Ryszard Klamerus, Andrzej Trzop oraz dyrektor GCKu Dominika Leśniak, natomiast treść legend oceniała dr Barbara Zgama oraz Anna Trebunia Wyrostek.

Odbyły się także warsztaty z elementami legend i baśni, zajęcia teatralne prowadzone przez Anne i Jacka Krakowiaków. Podczas warsztatów wokalnych uczestnicy uczyli się pieśni i utworów związanych z terenem Karpat. Warsztaty prowadził Marcin Zborek oraz Szymon Grzybacz. Z kolei warsztaty filmowe prowadził Dawid Pulit, a zajęcia literackie - Magdalena Węgrzynowicz Plichta.

Podczas podsumowania przygotowane zostały stoiska, prezentujące wyniki warsztatów oraz filmy podsumowujące projekt. Wieczorem zapalono watrę góralską, do której przygrywała zespół AleGroo prezentując muzykę z terenu Karpat oraz wyświetlono dzieciom bajkę, a wieczorem - młodzieży film z legendarną postacią z Rumunii czyli hrabią Draculą.

Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas