Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 84 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
30.08.2021, 12:56 | czytano: 5028

31 Czarnodunajecki Hołdymas (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek

CZARNY DUNAJEC. W tym roku święto planów rozłożone zostało na dwa dni. W programie nie zabrakło koncertów, konkursów, zawodów oraz atrakcji dla całych rodzin. Swój mocny akcent mieli także strażacy.

W sobotę obok budynku dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem rozegrany został rajd rowerowy połączony z piknikiem. W niedzielę w kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza św. dożynkowa. Poświęcono też kamień węgielny pod budowę żłobka w Czarnym Dunajcu i zasadzono Dąb Wolności z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po południu na stadionie sportowym zorganizowano paradę zaprzęgów konnych i turniej sołectw oraz piłki siatkowej.

Poświęcony został wóz strażacki - to samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Renault K440 6x6 przeznaczony dla druhów z OSP Czarny Dunajec. Pojazd kosztował ponad milion zł. Połowę kwoty przekazała KG Państwowej Straży Pożarnej, 400 tys. zł - Wspólnota Leśna 8 Wsi w Witowie, a gmina Czarny Dunajec - ok. 100 tys. zł.

W trakcie dożynek prowadzono akcję szczepień przeciw Covid-19 i kampanię społeczną promującą odzyskanie praw miejskich przez Czarny Dunajec.

s/ zdj. Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
obserwator07:37, 1 września 2021
Takie samo badziewie jak kiedyś w Jabłonce. Oficjele prężą się na scenie..hah.ha...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas