Polsko-węgierskie projekty na Orawie - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Nowy Targ
Clouds
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.412 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 81 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
03.09.2021, 18:06 | czytano: 1976

Polsko-węgierskie projekty na Orawie

We wrześniu w Lipnicy Wielkiej na Orawie organizowane są dwa projekt polsko-węgierskie współfinansowane przez Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Pierwszym z nich był projekt „Polsko-węgierski obóz językowy na Orawie” zakłada pielęgnowanie propagowanie nauki języka. Obóz będzie miał charakter międzynarodowy, podczas którego obok zajęć lekcyjnych planowane są zajęcia dodatkowe, takie jak: wycieczki, dyskusje. Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie dialogu między społeczeństwami Polski i Węgier, zwłaszcza między młodymi pokoleniami naszych krajów. Chodzi o stwarzanie okazji do spotkań, rozmów, lepszego poznania i wzbogacenia nowymi wartościami wyjątkową w swym charakterze przyjaźń polsko-węgierską.

Kolejny projekt „Orawskie ścieżki Wacława Felczaka” - zakłada pielęgnowanie polsko-węgierskich tradycji i dziedzictwa oraz ich promocję w życiu publicznym i międzynarodowym. Zainteresowanie młodzieży kulturą polską i węgierską, rozwój ich talentów i pasji, poznanie przez młodych ludzi dziedzictwa kulturowego Polski i Węgier, popularyzowania wiedzy na temat działalności kurierskiej prof. Wacława Felczaka wśród młodzieży. Efekt ten zostanie osiągnięty poprzez realizację takich zadań jak: Orawskie chodniki prof. Wacława Felczaka” - wystawa plenerowa. "Śladami prof. Wacława Felczaka" - obóz dla młodzieży polsko-węgierskiej, w tym film reportaż z obozu z informacjami o działalności kurierskiej Wacława Felczaka na Orawie oraz gra edukacyjna „Kurierskim szlakiem Wacława Felczaka”, Polsko-węgierska wieczornica „Orawskie chodniki Wacława Felczaka”.

W sobotę 4 września odbędzie się spotkanie w ramach tego programu.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas