Wakacje w bibliotece - podsumowanie (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
08.09.2021, 11:18 | czytano: 1534

Wakacje w bibliotece - podsumowanie (zdjęcia)

Podczas wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz w jej filiach zorganizowana została inicjatywa pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”.

Noc w bibliotece. Fot. GBP w Waksmundzie
Noc w bibliotece. Fot. GBP w Waksmundzie
W jej ramach młodzi czytelnicy uczestniczyli w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez biblioteki. Przygodę z książką i nie tylko można było odnaleźć w Bibliotece Publicznej w Harklowej jak i w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się i na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników „Noc w bibliotece”, która odbyła się zarówno w Harklowej jak i w Ostrowsku. Ponadto w tych bibliotekach zorganizowane zostało również : kino w bibliotece, warsztaty z aplikacji, dzień sportu, ognisko.

Natomiast w Bibliotece Publicznej w Pyzówce i w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach plastycznych połączonych z czytaniem wybranej książki.

Również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie dzieci uczestniczyły w zajęciach , wśród których nie mogło zabraknąć książki, kalamburów, gier ruchowych na świeżym powietrzu, ogniska. Dużo czasu spędziły wędrując „ z książką w plecaku”: do Ostrowska na lody, do Nowego Targu na lotnisko, w Gorce „na bacówkę”. Najwięcej emocji przyniosła dzieciom wyprawa nad „Przełom Białki” oraz na górę Wdżar w Kluszkowcach.

W wycieczce, której przewodnikiem był pan Julian Klamerus uczestniczyli również czytelnicy z Biblioteki Publicznej z Nowej Białej. Dużą atrakcją były też zajęcia muzyczne z panią Sylwią Bastą.

Piękne chwile spędzone na łonie natury, ogniska, gry i zabawy na świeżym powietrzu, na długo zostaną w pamięci. Całość zyskała uznanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży , co potwierdzała wysoka ich frekwencja w każdym dniu zajęć.
Dziękujemy bardzo Gminie Nowy Targ za pokrycie kosztów transportu uczestników „Wakacji z książką i nie tylko…” na trasie Waksmund- Nowa Biała- Kluszkowce.
Wyrażamy wszystkim wdzięczność za pomoc i wspólnie spędzone chwile i serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek.

Źródło: GBP, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas