Sobota, 04 grudnia 2021, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Nowy Targ i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-1°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 52 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
08.09.2021, 11:18 | czytano: 682

Wakacje w bibliotece - podsumowanie (zdjęcia)

Noc w bibliotece. Fot. GBP w Waksmundzie

Podczas wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz w jej filiach zorganizowana została inicjatywa pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”.

W jej ramach młodzi czytelnicy uczestniczyli w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez biblioteki. Przygodę z książką i nie tylko można było odnaleźć w Bibliotece Publicznej w Harklowej jak i w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się i na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników „Noc w bibliotece”, która odbyła się zarówno w Harklowej jak i w Ostrowsku. Ponadto w tych bibliotekach zorganizowane zostało również : kino w bibliotece, warsztaty z aplikacji, dzień sportu, ognisko.

Natomiast w Bibliotece Publicznej w Pyzówce i w Bibliotece Publicznej w Rogoźniku dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach plastycznych połączonych z czytaniem wybranej książki.

Również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie dzieci uczestniczyły w zajęciach , wśród których nie mogło zabraknąć książki, kalamburów, gier ruchowych na świeżym powietrzu, ogniska. Dużo czasu spędziły wędrując „ z książką w plecaku”: do Ostrowska na lody, do Nowego Targu na lotnisko, w Gorce „na bacówkę”. Najwięcej emocji przyniosła dzieciom wyprawa nad „Przełom Białki” oraz na górę Wdżar w Kluszkowcach.

W wycieczce, której przewodnikiem był pan Julian Klamerus uczestniczyli również czytelnicy z Biblioteki Publicznej z Nowej Białej. Dużą atrakcją były też zajęcia muzyczne z panią Sylwią Bastą.

Piękne chwile spędzone na łonie natury, ogniska, gry i zabawy na świeżym powietrzu, na długo zostaną w pamięci. Całość zyskała uznanie nie tylko wśród dzieci i młodzieży , co potwierdzała wysoka ich frekwencja w każdym dniu zajęć.
Dziękujemy bardzo Gminie Nowy Targ za pokrycie kosztów transportu uczestników „Wakacji z książką i nie tylko…” na trasie Waksmund- Nowa Biała- Kluszkowce.
Wyrażamy wszystkim wdzięczność za pomoc i wspólnie spędzone chwile i serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek.

Źródło: GBP, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas