Ursus arctos w Pieninach. Kolejne ślady niedźwiedzia w górach - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
176 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
17.09.2021, 09:30 | czytano: 2763

Ursus arctos w Pieninach. Kolejne ślady niedźwiedzia w górach

Przed drapieżnikiem przestrzegają pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego.

Ul zniszczony przez niedźwiedzia/ zdj. Piotr Chachuła PPN
Ul zniszczony przez niedźwiedzia/ zdj. Piotr Chachuła PPN
"Na terenie Pienińskiego Parku Narodowego przebywa niedźwiedź. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o zakazie zbaczania z wyznaczonych szlaków turystycznych" - czytamy w komunikacie na profilu PPN na portalu społecznościowym.

To nie pierwsza tego rodzaju aktywność drapieżnika w Pieninach. Przykładowo dwa miesiące temu natrafiono na tropy niedźwiedzia. Przyrodnicy przypominają:"jeśli spotkasz niedźwiedzia zachowaj spokój i oddal się spokojnie w przeciwnym kierunku. W przypadku zaobserwowania niedźwiedzia lub jego tropów prosimy o przekazanie informacji do dyrekcji Parku".


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gorol z gorc11:46, 17 września 2021
@Wojtek
Chciałbym Ci przypomnieć że na terenie parku to my ludzie jesteśmy gośćmi. A ostrzeżenia muszą być wydawane, gdyż bezmyślne zachowanie ludzi widać w każdym parku narodowym codziennie. I trzeba zostawić choć kawałek przestrzeni dla dzikiej zwierzyny. A Ty chyba jesteś poglądu że wszystko Ci się należy.
Wojtek10:29, 17 września 2021
Po co więc ludzkie niewolnictwo i niebezpieczeństwo,często i strach z powodu takiego zwierzęcia ? W jakiś sposób,w sposób oczywiście godny,trzeba się tego zwierzęcia pozbyć,tym bardziej,że przecież jest to niewielki teren i niebezpieczeństwo jest duże.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas